1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dieta i slabeenje

Дискусија во 'Канта' започната од I.love.you.D, 19 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. I.love.you.D

  I.love.you.D Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Девојки ми треба вашата помош!
  Имам 17 години и висока сум 1.60 и имам 60кг. па сакав да ве прашам бидејќи сакам да започнам диета со овошје, зеленчук и течности. Дали и пречи на диетата ако наутро додека сум на училиште на одмор јадам тост, а по враќањето дома да пијам само течности, овошје и зеленчук и освен наутро во текот на денот ако не јадам јаглехидрати додека ја држам оваа диета? Т.е. да бидам појасна :D дали нема да има ефекти во диетата ако само наутро внесувам јаглехидрати, а во текот на денот конзумирам само овошје, зеленчук и течности? :worried:
   
 2. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  184
  Има слични теми на оваа ама сепак да ти одговорам јас. Нема врска тоа диета си е диета ќе ослабнеш ама не очекувај нешто премногу и за брзо време.

  И друг пат ве молам не отварајте теми безврска. :!:
   
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.675
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.