1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Doc Martens(Мартинки)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

 1. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Мартинки.
  Мартинките најчесто се носени од панкерите.Тие се најчесто црни но можат и да бидат во најразлични бои и дизајни.Карактеристично за нив е што се обрабени со жолт конец.Колку повеќе стануваат во мода,толку повеќе се додаваат шари и мотиви на нив.Сепак-по мое мислење вистинска мартинка е црни кожни Doc Martens-и :)

  Дали вие носите мартинки? :?: :)
  Мене искрено не ми е удобно носењето на мартинки.Но,понекогаш знам да ги носам и планирам да си земам исти како тие на третата слика (белите со цветчиња)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Хах помислив дека темава е за мартинки за на рака. :lol:
  Инаку јас сакам мартинки и често си носам. Сепак мислам дека не можеш да ги носиш со секаква облека, треба посоодветна и за на нив. Но, симпатични ми се и си купувам штом најдам некои со убав дезен.
  Црните не ги сакам.
   
  На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.330
  Допаѓања:
  5.240
  топ мартинките се закон. и единствено што ме радува е што за брзо време мартинсот ќе дојдат повторно во македонија :lol: :lol: :lol:
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Ич не ми се допаѓаат, многу ми се некако страшни :tmi:
   
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  И мене :$
   
 6. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.396
  Допаѓања:
  27.395
  Пол:
  Женски
  Во светот се доста популарни, ги има со различни дезени и шари.Мене лично не ми се вклопуваат во стилот но вака ми се интересни :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Симпатични ми се оние шарените и сакам да гледам како некој друг ги носи, но на моја нога никогаш не би ги ставила :shake:

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Ќе се враќаат Карак и тоа како. Па нели имаше во Њујоркер црвени и розеви?
   

  Прикачени фајлови:

  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.330
  Допаѓања:
  5.240
  хипица оние оригиналните ги има само во конверс и они се застапници официјални се друго е имитација. Така да сега од догодина повторно се обновува договорот и ќе ги има. или така нешто може и побрзо ;)
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Многу ми се груби некако, јас сум за нешто понежно :) Никогаш не сум носела нити ке носам
   
  На gita223 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  Како малецка носев т.е кога имав 7,8 години, но сега не би ги носела. Убаво ми изгледаат на друг, но на мене не.
   
 12. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Да не знае некој кај можам да најдам црни??
  Бев во Солун во Конверс беа најефтините 145 евра..сега дали тоа е многу за мартинки незнам..
  Што мислите??
   
 13. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам. Носев пред две години, ги турив од носење абе до кинење. :lol:
  И сега ќе дојдат во мода и ќе ги носи некое шмизле што пред некое време ми коментирала како сум можела да ги носам и дека се металци сме ги носеле. |(
   
  На Wild.Child, Neytiri, Kristinna92 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  јас вчера добив мартинка од мојата другарка бело со црвено таман се погоди :D
  мене ми се убави мартинките . и онака јас носам конче црвено на рака секогаш така да не ми смета ни мартинка . а и ме потсеќа на времето кога бевме мали и секогаш ни купуваа мартинка ама имаше уште нешто на нив ама не се секавам . се сеќава некој од вас?
  ского секогаш добивав мартинки од другарки и другари кои му ги правеле бабите и радо си ги носам :D
   
 15. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Јас видов во Њујоркер пред два месеци розеви за 600 денари. Многу ефтино ми изгледаа а многу беа убави.
  Слични на овие беа [​IMG]
   
 16. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  аууу сум ја промаршила темава хехехе прочитав мартинки и сакав да се испофалам за мартинката моја хахахах ама кончина на рака ние ги викаме мартинки :$ :$ :$ извинете девојки :lol:
   
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Луѓе вие што сте за мартинките на рака што се носат, имате таква тема во општи дискусии :)
   
 18. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат.Поправо одвратни ми се :puke: .
  Никогаш не би ги облекла или купила.
   
 19. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Не сум носела никогаш. Интересно изгледаат на некој друг, но јас не би ги носела.
   
 20. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Женски
  Бидејќи сеуште се облекувам во панк-рок стил, Мартинсот ми се составен дел од мојата гардероба :P . Многу ги сакам, а ги носам од мојата 14 година :) . Посебно ми се свиѓаат оние со шари.
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.