1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dogovor za dozivotna izdrska

Дискусија во 'Правни совети' започната од Bigonama, 22 април 2016.

 1. Bigonama

  Bigonama Нов член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Vaka me interesira...vo dogovorot na dogleduvanje e naveden imotot koj se nasleduva. Me interesira dali i za imotot koj e steknat posle sklucuvanjeto
  na dogovorot i ne e naveden vo dogovorot,vazi istiot dogovor ili treba da se napravi nov dogovor?
  Vi Blagodaram
  Pozdrav
   
 2. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.497
  Пол:
  Женски
  одново треба договор и за имотот стекнат после потпишувањето на доживотна издршка