1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dove производи

Дискусија во 'Лице' започната од odbojkarka, 12 септември 2012.

 1. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  ДАли сте задоволни од производите на Dove, односно на сапуните за лице?
  Јас порано користев Dove од краставица и бидејќи имам акни и флеки од нив почна да ми се чисти лицето, но сега несака. Баш денеска купив Dove од Shea Butter па дали некоја од вас го користела и дали има некои резултати од него??
   
 2. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Јас имам еден Dove сапун, ама го користам исклучиво за интимниот дел, не ме пече никогаш како што е случајот со некои други производи, а и мајка ми затоа ми го препорача така што не би знаела да ти кажам за лице како делува. :)
   
  На redheaded му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Денес купив Dove крема за лица,и сум презадовлна од неа.Ваква крема до сега немам користено.ИСто така од Dove имам користено и сапун за лице и од него сум многу задоволна.Во глобала целата колекција ми е добра од Dove..
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.003
  Допаѓања:
  3.349
  Ги имам користено овие три сапунчиња :) убави се.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  срцка јас го користам ДАФ овој вториов со плаво пакување и сум презадоволна. користам еден за интима и еден за лице. малку ми се исфрлаше лицето пред да добијам ама откако го користам презадоволна сум и не ми се појавуваат бубулички. поздрав мила
  А ина4е имам користено и гел за туширање и шампон прекрасни се :*
   
 6. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  224
  И јас ги користам овие два и сум презадоволна :rofl:

  Првиот ми го чисти лицето неверојатно , додека вториов го користам за туширање, бидејќи мириса преубаво :inlove:
   
 7. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  Не верувам дека ќе имаш некои посебни ефекти, сепак е ова обичен сапун за миење не е за акни или за избледување на флеки. Инаку ако имаш акни најдобар ќе ти биде тој со пилинг ефект, со ситните зрнца. Тој најубаво ја мие кожата. А за акните и флеките дополнително купи си некои производи наменети за тоа.
   
 8. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Фала многу, ке пробам со тој со пилинг ефект, и ќе пишам како е.
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.177
  Допаѓања:
  79.898
  Пол:
  Женски
  После долгото дружење со сапунчињата на Мерима Крушевац, одлучив малку да сменам и купив Дав сапунче. Се одлучив за зеленово со екстракт од краставичка, па да видиме како ќе се покаже.
  Утрово кога измив лице со сапунов, останав воодушевена - не почувствував затегната кожа, лицето ми беше како да сум го поминала и со крем. Прв впечаток - одличен.
  Се надевам ќе остане таков. :wasntme:
  [​IMG]
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.741
  **Јас го користам овој сапун за лице и прекрасен е, ми го исчисти лицето, ептен е мазно и убаво мириса.

  [​IMG]

  **Исто така многу сум задоволна и од дезодорансот, воопшто не се потам :)

  [​IMG]
   
  На redheaded му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.647
  Како долгогодишна корисничка на DOVE сапунот за лице, можам слободно да гарантирам дека е еден од најубавите сапуни. Добиваш чисто, убаво и меко лице. Сега почна да го користи и маж ми, и тој е презадоволен.
  Друго од Дове немам користено, не знам зошто не сум пробала.
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.177
  Допаѓања:
  79.898
  Пол:
  Женски
  Сапуниве не се поделени за мрсна, сува, нормална кожа. Никаде не пишува, значи нема врска кој ќе го користиш или?
  Некако нелогично ми е, мора да им ја најдам цаката. :D
  Ваљда тој со пилинг е за комбинирана и мрсна, а за другиве не бих знала речи. :?: :|
   
 13. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Многу им се убави новите гелови за туширање. Кремасти се, со неодоливи мириси....

  А, кремот ми е многу мрсен и не ми е нешто посебен.
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Ја им се заљубив во кремава, прекрасна е :inlove:
  [​IMG]
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  29
  најдобри DOVE сапуните
   
 16. DramaQueen1

  DramaQueen1 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  152
  Од Dove производите ги користам само сапуните и сум премногу задоволна. :)
   
 17. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Порано ги користев сапуните и тоа најчесто тој со пилингот,но откако се префлив на Асодерм увидов дека повеќе ми одговара,па не планирам да ги купам пак.
  Моментално го користам антиперспирантот и супер ми е,ефикасен е и ми се допаѓа како мириса.Можеби долго време ги користев Рексоната,па ова ми е како освежување,но сепак...
  [​IMG]
  И овој крем го имам пробано,но премногу е мрсен за моево лице.
  [​IMG]
   
 18. FashiongirlD

  FashiongirlD Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Имам користено повеќе производи на dove, многу сум задоволна од геловите за туширање
  [​IMG] ги имам пробано и трите прекрасни се.
  Но овој лосион за тело и кремот за раце права утка..... Многу се лепат... ќе се намачкам и после цела лепам ... незнам зошто така. ... [​IMG]

  [​IMG]

  Од стиковите сум многу задоволна моментално го имам овој :D
   
 19. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Јас го користам сапунот и кремата за лице Дав :)
   
 20. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  [​IMG]

  Досега не сум го користела ова сапунче за лице, туку тие за хидратација, за пилинг и слично. Добро ли е ова? Се заљубив во мирисот :inlove:
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.