1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dr.Organic козметика

Дискусија во 'Тело' започната од Luminary, 4 декември 2019.

 1. Luminary

  Luminary Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  2.088
  Допаѓања:
  40.778
  Пол:
  Женски
  Др.Органик е козметика која што ја открив неодамна.
  Колку што видов на нивната страна, ветуваат добар состав со природни состојки и без тешка хемија. :)

  Organic Ingredients
  We always strive to use organically grown ingredients. Where an organic ingredient can’t be used we always try to source sustainable natural alternatives.

  Bioactive Ingredients
  We use certified bioactive extracts to ensure each product is truly functional by nature.

  Natural Ingredients
  Natural ingredients are used in all formulations.

  No Harsh Chemicals
  Natural ingredients are used in all formulations.

  No Animal Ingredients
  All our products are suitable for vegetarians. In some ranges we used by-products from animals, these include; honey, royal jelly, propolis and bees wax.

  No Animal Testing
  Our products are always tested on human volunteers to ensure they are completely safe and effective. No animal tests are ever performed on finished products or raw materials.

  No Mineral Oils
  Petro-chemicals such as paraffin and petroleum are avoided, plant-based oils and extracts are used.

  No GM Ingredients
  Genetically modified or genetically engineered organisms are avoided to ensure all formulations are as natural as possible.

  Preservatives
  Where necessary preservatives are used to guarantee product safety and shelf-life. Only the highest-grade, naturally-derived preservatives are used.


  Јас лично го имам хидратантниот пилинг за лице и гел за туширање од линијата со маслиново масло.
  [​IMG]
  Пилингот е одличен за сува кожа. Ги отстранува сите мртви клетки на кожата и го остава лицето многу меко и хидрирано. Го користам неколку пати неделно кога ќе приметам дека ми треба екстра хидратација+длабинско чистење на кожата.
  [​IMG]
  Гелот за туширање е многу нежен. Исто така ја остава кожата мека и хидрирана и никогаш не ми предизвикал црвенило или сувост на кожата.

  Единствено што малку ми пречеше на почетокот е јакиот мирис, но се навикнав и сега воопшти не ми е проблем, не го ни забележувам повеќе. :lol:
  Би пробала повеќе производи, верувам дека добро ќе се покажат.

  Се надевам некој/а од вас ги има пробано и има било какво искуство со производите на Др.Органик.:)