1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dream World RPG Macedonia

Дискусија во 'Канта' започната од Stevenson, 24 мај 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Stevenson

  Stevenson Нов член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Dream World RPG Macedonia

  Web: www.dw-game.info
  Adress: 176.57.142.63:7777
  Промо Видео:
  DreamWorld Trailer:

  Админ и ГејмМастер Тим
  На серверот се присутни Админи и ГејмМастери кои се грижат за безбедност на играчите.Доколку сте почетник со командата /pocetnik можети да повикате GameMaster,кој веднаш ке дојде и ке ви помогне.
  Админ Тимот се грижи за RolePlay прекршоци,и воведување ред и мир на серверот.

  Регистрација и Логирање
  Регистрација и Логирање е во диалог.Пред да почнете со игра,ви следуваат Roleplay Туторијал,кој треба внимателно да го следите.По туторијалот ви следат RP Прашања за одговарање.
  http://i.imgur.com/BiLuc0kh.jpg

  E-Mail
  На серверот е достапна и E-Mail,која при регистрација ја внесувате,со која ке можете преку UCP да си го повратете вашиот профил,доколку ја заборавите вашата лозинка,или дојде до пробивање.
  http://i.imgur.com/avMpgpn.png

  Level Систем
  На секоја минута добивате по 1 exp. На TextDraw-от ви се дадени моментални еxp поени а донего колку ви требаат за да покачете левел.Со зголемување на левел,потребните поени се зголемуваат.
  http://i.imgur.com/Dp8OhbD.png

  Spawn место
  Spawn место е во долниот дел на Лос Сантос кај железничката станица. Со командата /spawnchange може да изберете да се раѓате на тоа место. Исто така тука можете да изнајмувате мотор и велосипед.
  http://i.imgur.com/xcV7rPN.png http://i.imgur.com/KQpz78k.jpg

  Имот
  Од имот може да поседувате куќа, стан,викендица,зграда,канцеларија, две фирми, бизнис, автомобил,мотор,летало и брод

  Куќа
  Насекаде низ Лос Сантос има куќи. Куќи кои не се купени се обележани со зелена куќа на мапа, а тие што се купено се обележани со црвена куќа.Има три вида на куќи,големи мали и средни.
  http://i.imgur.com/lWYt2wHh.png

  Канцеларија
  Со донирање може да купете и ваша приватна канцеларија
  http://i.imgur.com/qYQ0HMZh.png

  Викендици
  Во Околните места до големите градови се наоѓаат викендици.
  http://i.imgur.com/NLKFpXw.jpg

  Стан
  Насекаде низ Лос Сантос има станови. Станови се обележани со жолти кругови на мапа,ги има од повеќе вида.
  http://i.imgur.com/s0Dj4yph.png

  Фирма
  Насекаде низ Лос Сантос има фирми. Фирмите кои не се купени се обележани со зелен долар на мапа, а тие што се купени се обележани со црвен долар. Можете да поседувате две фирми.
  http://i.imgur.com/4Cno8Cy.png

  Фабрика
  Низ серверот сега се достапни и фабрики.Тие работата на продукти односно потребно е да ставате продукти за да имате заработка.
  http://i.imgur.com/ytaiX20.png

  Бизниси
  Насекаде низ Лос Сантос има бизниси. Бизнисите се означени со црвен долар на мапа.
  http://i.imgur.com/h7j4E3Xh.jpg

  Поседување Возила
  Без донирани слотови,можете да поседувате едно возило од секој вид.
  Еден мотор,еден автомобил,едно летало,еден брод.
  Купувањето се врши преку дијалог,а тоа изгледа вака:
  http://i.imgur.com/PtvbUb8.jpg

  Гориво Систем
  На серверот е достапен и гориво систем.
  Ова значи дека вашиот резервоар се празни,а вие на бензинска пупма може да го наполните.Бензински Пумпи има насекаде во Los Santos.
  http://i.imgur.com/izz9QAXh.png

  Болнички Третман
  Доколку некој ве убие,вие добивате диалог "Umri" или "Povikaj".
  Со притискање на повикај вашиот карактер останува да чека да дојде брза помош да биде спасен.
  Со "Umri" вашиот карактер оди во болница,каде што лежи 3 минути.
  http://i.imgur.com/j6mKpQa.png

  Огранизации
  На серверот постојат 14 вида на организации во кои можете да членувате
  Полиција,Македонско Биро за Истражување,Армија на Република Македонија,Болница,Влада,Такси
  Grove Street Family,Los Santos Gang,Ballas Gang,Моторџии Red Dragons,La Cosa Nostra,Yakuza,Hitman

  Донатор Панел
  Доколку сакате,можете да донирате во банка на сметка на Owner,со тоа што ке добиете Донатор Поени.
  Во донатор панел може да изберете што сакате да земете со поените кои ги имате.
  http://i.imgur.com/bP2jyJS.png

  User Control Panel (UCP)
  На Веб Сајтот сега е достапен и UCP,во кој можете да ги погледнете членовите на организациите,лидерите и админ тимот.
  Преку UCP исто така можете да ја видите вашата Лична Карта ingame.
  http://www.dw-game.info/login.php

  Live Map
  Преку Live мапата можете да ги погледнете сите викендицит,фирми,бизниси,фабрики,куќи.
  Можете да погледнете кои се купени,кои се на продажба а и некои кои се на rent.
  http://dw-game.info/mapa/index.php

  Работа Систем
  Доколку сте почетник,најмногу заработувачка ке имате доколку работите некои од овие работи.
  На серверот се достапни голем број на можности за работа како што се

  Чистач на улици
  Возач на Автобус
  Банкар
  Косач на трева
  Разнесувач на HotDog
  Гробар
  Разнесувач на пица
  Сељак-Тракториста
  Сељак-Комбајнер
  Кумуналец
  Возач на Бетон
  Дистрибутер за Месо
  Дистрибутер за Сладолед
  Дрвовозач
  Pазнесувач на нафта
  Камионџија
  Ку*рва
  Механичар
  Дилер на оружје
  Дилер на возила

  Познати Локации
  На серверот има многу познати места,како што се:
  Кафичи,Острови,Музеи,Дискотеки,Познати 24/7 Маркети,Фризерски Салони,Огласници и Обложувалници.

  Банка Систем
  Двете банки на серверот во овозможуваат најдобра заштита на вашите пари.
  Имате можности за проверување на сметка,ставање и земање на пари,а исто така и купување на кредитна картичка.Покрај банките постојат и банкомати кои ги има насекаде во Los Santos
  http://i.imgur.com/HMuGgUX.jpg http://i.imgur.com/o80X6r6.jpg

  Повеќе Помош
  Повеќе помош можете да пронајдете со пишување /help на серверот,каде што ке ви се отвори диалог во кој ке можете да изберете од кој вид ви треба помош,и командите ке ви излезат.
  http://i.imgur.com/lAUHa34.png
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.