Exalibur?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kelebeim***, 23 октомври 2015.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.320
  Допаѓања:
  87.548
  Пол:
  Женски
  Кога го прочитав насловот помислив на некое магично шише или пак некоја ново измислено име за болест.
   
  На Idealista му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.246
  Последна измена: 27 октомври 2015
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.047
  Допаѓања:
  96.925
  upload_2015-10-28_11-40-5.png
  ко отворив темата и видов не се работи за Артур, откако дочитав мислењата пробав да најдам официјална страна, некоја социјална мрежа. И најдов само твитер. Ете шо пиши: „Заедница практиканти на Ексалибур кои разменуваат љубов, енергија, искуства, совети, нудат и примаат помош“, сепак претпоставувам кога некој решава да оди таму се распрашува малце подетаљно, а не површно, да оди, а да не знае каде.
  Према ова што феминката што учествувала на нивна „средба“ нагласи, мене ми изгледаше како да седат и си зборат за нивните проблеми, ама можи да е подлабоко од тоа. Неможиме да знаеме. Мислам дека убаво ќе е да ја прашаш другарка ти за повеќе информации.
   
  На crimson, kelebeim*** и Valerin им се допаѓа ова.
 4. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  3.474
  Пол:
  Женски
  Seriously?! :D
  Типов изнакажал толку лаги за себе, којзнае и дали воопшто се викал Рон Хабард.

  Сум слушнала за скиентологија ама никогаш не сум се заинтересирала да прочепкам за што всушност се работи, не сум ни знаела дека постои и кај нас. Ова апла перење мозок и дрпање пари од народ.
  И аман веќе со сективе, па колкав IQ треба да имаш за да наседнеш на вакво нешто?!

  @kelebeim*** јас мислам дека и оваа "дружба" на која ти си присуствувала е слична на претходнава, прочитај ја статијата која ја постира @Valerin и ќе видиш колку се опасни навидум наивните разговори што ги водат таму за да си се олеснат. Проблемите кои моментално ти ствараат нервоза може понатаму скапо да те чинат ако некој ги искористи против тебе.
   
  На kelebeim*** и Valerin им се допаѓа ова.
 5. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.334
  Пол:
  Женски
  Во право си :) Има смисла, пак ќе нагласам - далеееку од секта луѓее, мислам 21 век, не ми паѓа на памет.
  Инаку, така го објаснив, оти баш така беше на таа "средба" . Онака муабети, дали си среќен, што те прави среќна итн. А за понатаму, не знам. Затоа и прашав, дали некој посетува; за подетално да сподели. На седенката :) имаше дури и фамилија( мајка ,татко, ќерка) , а и многу нормални млади луѓе, кој од радозналост дошол; кој тука си најдува утеха, спокојство итн.
  Инаку насловот го пишав и Excalibur (ама прво без ц и така oстана- sorry) сега 2 теми во една се :D
  Ве поздравувам!
   
 6. dobriotpastir

  dobriotpastir Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки

  1000% sekta - (Se zboruva deka e CRKVA NA SVETITE taka se vika sektata ili Crkva Ezoterijanski red | Soprugata moja e vrbuvana od niv i eve veke pola godina od koga bese inicirana kaj niv, se e izgubeno, semejstvo prijateli, nema komunikacija so bliskite, mnogu tesko se komunicira so nejze, nisto ne kazuva okolu toa, se zatvori celosno, Iako jas kako zagrizen soprug i Bliskite od semejstvoto se rastrcavme i doznavme za sto se raboti. LUGE ve molam nemoj na pamet da vi padne da idete na ova (kako sto kazav zdravo zlatno semejstvo izgubiv strasno e, go molam bog na nikoj da ne mu se sluci, za ovaa bolest nema lek, tuka nema lek za ova, nikoj ne saka da slusne za sekti tuka site se plasat nema psihijatri sto gi rabotat, nemame soodvetni zakoni za toa, znaci sega gledame da spasime ona sto moze i kolku moze. Razgovor so psihijatar ne sakase vo crkva bevme razgovaravme i tolku demek ke se sredi, nisto od toa probavme da ja trgneme na strana nisto od toa. Znaci ISPRAN i e mozokot 100% strasno. Mi tecat solzi i pisuvam, bidete pretpazlivi ve molam. [Jas inaku ja fativ ziva kako me laze zema pari od doma demek nesto ke plaka, i morase da mi kaze zosto i trebaat tolku pari, i mi kaza posle toa i fativ razgovor so clenovi na sektata, pa posle toa zivi gi fativ na sredba.]
   
 7. dobriotpastir

  dobriotpastir Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  1000% sekta - (Se zboruva deka e CRKVA NA SVETITE taka se vika sektata ili Crkva Ezoterijanski red | Soprugata moja e vrbuvana od niv i eve veke pola godina od koga bese inicirana kaj niv, se e izgubeno, semejstvo prijateli, nema komunikacija so bliskite, mnogu tesko se komunicira so nejze, nisto ne kazuva okolu toa, se zatvori celosno, Iako jas kako zagrizen soprug i Bliskite od semejstvoto se rastrcavme i doznavme za sto se raboti. LUGE ve molam nemoj na pamet da vi padne da idete na ova (kako sto kazav zdravo zlatno semejstvo izgubiv strasno e, go molam bog na nikoj da ne mu se sluci, za ovaa bolest nema lek, tuka nema lek za ova, nikoj ne saka da slusne za sekti tuka site se plasat nema psihijatri sto gi rabotat, nemame soodvetni zakoni za toa, znaci sega gledame da spasime ona sto moze i kolku moze. Razgovor so psihijatar ne sakase vo crkva bevme razgovaravme i tolku demek ke se sredi, nisto od toa probavme da ja trgneme na strana nisto od toa. Znaci ISPRAN i e mozokot 100% strasno. Mi tecat solzi i pisuvam, bidete pretpazlivi ve molam. [Jas inaku ja fativ ziva kako me laze zema pari od doma demek nesto ke plaka, i morase da mi kaze zosto i trebaat tolku pari, i mi kaza posle toa i fativ razgovor so clenovi na sektata, pa posle toa zivi gi fativ na sredba.]
   
 8. dobriotpastir

  dobriotpastir Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки

  Zdravo,

  Sigurno devojcevo e uplaseno i zatoa vaka pristapuva, bara nekoj drug dfa objasni odnosno da se izjasni publik, jas ja razbiram potpolno, uplasena e bara odgovori.
   
 9. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  1.048
  Пол:
  Женски
  Хахаха „фасцинантно“, ама ме заинтригира ќе прочитам сега. Иако веќе ова го знаете, да си кажам пак, луѓе внимавајте на кого ги кажувате своите проблеми, не знаете кој и како може да го искористи тоа против вас. Посебно вие најмладите, ако иде другарка не значи дека е во ред и ти да идеш, не се лажете, ретки се тие што сакаат некому да помогнат без да имаат нешто за возврат. За разлика од тоа, психологот и психијатарот не смее да ги изнесе или искористи информациите. Се фрлам на истражување. :lol:
   
 10. dobriotpastir

  dobriotpastir Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Obicno ovie sekti imaat svoi psihoterapevti i niv gi istrazuvav dolgo koj se so se u makedonija nema regular psihoterapevt psihijatar i dr. toa se se pod kapa na sektive, pogledajte gi emisiive , sinot na covekov sto si ja ima utepano majkata so 50 ubodi od noz, pred ubistvoto cital kniga od SLAVINSKI toj e kreator na ovie tehniki Excalibur Peat i sto ja znam, znaci se pripremal so negova literatura, pogledajte gi emisiite....
   
 11. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  1.048
  Пол:
  Женски

  Сепак не би ја чепкала темата, мислев дека се работи за нешто друго. Поздрав.