1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Fear Factor (Фактор на стравот)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Chocolate.me, 27 јули 2013.

 1. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  Fear Factor е Американско спортско, реално шоу, исполнето со авантуристички дух. Најпрво е прикажано помеѓу 2001 и 2006 година, но било прекинато. Сега, повторно се емитува на телевизиите. Во шоуто се пријавуваат парови, не е важно дали се дечко/девојка, мајка/син, татко/син, другар/другарка, кои поминуваат низ неколку комплицирани левели исполнети со експлозии, сила, страв, но и желба да се освојат 50.000 долари.
  До сега има излезено многу епизоди, но јас не сум запознаена на кој канал на телевизија го даваат, но имаат Youtube канал. Доста интересно шоу, мене ми се допаѓа, некако наликува на Survivor, но не е по тој принцип.
  [​IMG]
  Сте слушнале за ова, ви се допаѓа ? Споделете мислења.
  Еве ја првата епизодa од 7 сезона, ѕирнете дали ви се допаѓа:
  http://www.youtube.com/watch?v=p1GdImi-mN8
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа, интересно е :) ама какви се работи луѓето треба да прават... Ги жалам :D
   
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  Мхм. Сега што гледав една епизода, ги пушта од огромна висина низ 5 танки ѕидови. :(
  Боли.
   
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.044
  Пол:
  Женски
  Интересно ми е да ги гледам, а никогаш не би се пријавила :D