1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ferry Corsten (Фери Корстен)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Sara123, 6 август 2013.

 1. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Фери Корстен (или познат како Ferr, MoonMan, System F) е холандски транс диџеј, продуцент и ремиксер, кој е активен во својата кариера од 1989 па се до денес. Фери Корстен е еден од најпознатите диџеи во светот. Тој исто така има сопствена неделна радио-емисија Corsten's Countdown.
  Во 2010 е прогласен како диџеј #9 од страна на списанието DJmag. Фери Корстен уште од својата петнаесета година ја започнал својата "кариера" со тоа што тој бил главниот диџеј на забавите во неговото училиште. Тој студирал елетротехника, но сепак неговата страст кон електронската музика испливала на површината и така од 1991 година тој настапува како професионален музичар.
  Да не се задржувам до детали, кој гo интересира повеќе тука - http://en.wikipedia.org/wiki/Ferry_Corsten
  Кој беше на 2 август во Охрид на Грин Бич Фестивал нека кажува како поминал. :!:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски