1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

forever alone ;(

Дискусија во 'Канта' започната од jebiga, 5 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. jebiga

    jebiga Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    imam 14 godini I seushte se neam smuvano na momenti tolku gadno se osejkam preetezno ko ke sum so drugarkite site imat deckovcite preubo mue ja pred niv se pravam deka mie super I deka ne mie gajle deka sum singl I deka nemam ni decko ni muvac ama odvnatre neshto me kopka mi ja grizi samodovorbata namomenti ne mi se izlaga od doma radi to :(POMOSH VE MOLAM :(
     
  2. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Не кревај паника за ништо. Има време кога да имаш мувачи, дечковци. Уживај, ќе ги бараш овие години што ги имаш сега.
    А за мувач лесно е да имаш. Ако ти се свиѓа некој излези смувај се. Нема тука ништо страшно поради кое треба да се крева паника.
     
  3. jebiga

    jebiga Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    mozda si vo pravo...ali tesko mie :(
     
  4. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Знам дека ти е тешко затоа што сите твои другарки имаат дечковци а ти немаш. Но не се секирај се во свое време, има девојки по 17 години па сеуште се без дечко е такви да се секираат разбирам но ти девојче имаш 14 години дечко воопшто не ти е потребен имаш време за тоа.
    По некое време ќе видиш некои од твоите другарки ќе плачат по бившите, а ти ќе си среќна со првиот. :D
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  5. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Не се секирај ич да немаш гајле. Јас првиот дечко го имав на 15, па што. Се сложувам со мислењата погоре. Ќе имаш и мувачи и дечковци во иднина. Немаш потреба да брзаш. Инаку сакам да ти кажам дека те разбирам во секоја смисла... :)
     
  6. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Имам другарка која има 21 година,а сеуште немала дечко.Се смува само еднаш и тоа пред неколку месеци и од тогаш ни за жива глава не сака пак.Не дека го оправдувам тоа.Овае веќе претерано.Само сакам да ти кажам дека имаш време.Имаш само 14 години.Животот е пред тебе.Дури од сега ќе запознаваш нови лица,ново друштво,ќе имаш еден куп додворувачи и не ќе знаеш кој побрзо да го избереш :)
    Јас прв пат излегов со машко на 17 години.И јас тогаш како тебе мислев дека имам некој проблем,дека никој не ме сака,а сега од додворувачи глава не можам да кренам(умре ѓупката што ме фалеше) :lol:
    Уживај додека немаш такви проблеми и нервози.Се ќе си дојде со тек на време.Што покасно почнеш да се замараш со машкиве,толку подобро ;) :*
     
  7. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Форевр алоун на 14 ?????????????
    Уште и тема нова ... ајдее жити све

    Имаш единствена опција фрли се ! Ако до сега не си фатила дечко нема ни да фатиш. 13, 14 год се клучни год за љубовта у иднината ..
    Ти поминал рокот . :(

    |(
     
    На kim.k, Angel4eeee, tinan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Не и поминал рокот тек сеа само што излгегла во продажба хахаха :D :D :D
    Па нема 44 за да и помине рокот :D :D :D
    а башка тоа,уживај не ти треба де4ко имај си само мува4и .
    Е и ја делам на некого совет ц ц ц ја првиот мува4 го имав пред две недели то мразам али кога си во врска правењето било што е ок
    :D :D :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.