1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

FulFix

Дискусија во 'Коса' започната од Panselinos, 14 февруари 2014.

 1. Panselinos

  Panselinos Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Древен Кинески Лек Става Крај на Ќелавоста

  Проминентен научник од САД го уништува митот дека ќелавоста не може да се излечи

  Неодамна, научниот свет беше сериозно шокиран од неочекуваните вести после децении темелни истражувања - ЌЕЛАВОСТА СЕГА Е ИЗЛЕЧИВА!

  Доктор A. Chan е кинеска научничка, родена во Америка која дипломирала на отсекот за Дерматологија при Школата за Медицина на Универзитетот Стенфорд. По нејзиното почесно дипломирање, Dr. Chan поминува повеќе од 20 години работејќи како Истражувачки Супервизор на Дерматолошки клинички испитувања насочени кон пронаоѓање на лек за бројни тешки кожни заболувања кои се сметале за неизлечиви. Едно од тие заболувања е ќелавоста - делумно или целосно отсуство на раст на косата.

  После децениски тестирања на ефектите на различни состојки кои стимулираат растење на косата, Dr. Chan конечно ја открива единствената состојка која му недостигала на моќниот лек кој морал да се чува во тајност речиси 2 децении. Таа била екстремно ретката билка која расте единствено на неколку посебни места во целиот свет и нејзината дистрибуција и употреба биле строго забранети се досега. "Кога ќе се искомбинира со други лековити елементи, оваа билка буквално прави некаков вид на магија на скалпот - го покрива со ново порасната коса!", објасни Dr. Chan вчера за време на медицинската конференција со нејзините колеги која се одржа во Чикаго, САД.
  После 20 години истражувања и клинички испитувања, Dr. Chan конечно излезе со уникатен лек кој лекува ќелавост. Нејзиниот феноменален производ помина бројни клинички истражувања и според научните проценки тој покажува 98.7% успешност во лечењето на ќелавоста и проретчената коса. Покрај тоа, растворот не само што "ја оживува косата" туку исто така и неизмерно го подобрува нејзиниот квалитет преку хранење на скалпот и целосно обновување на фоликулите на влакната, па косата почнува да расте погусто и за три пати побрзо.
  Реномираната научничка се согласи на интервју со нашата главна дописничка Mya Allen.

  Еве што ни кажа таа.

  Ms. Allen: Здраво професор Chan, како сте?

  Dr. Chan: Здраво! Многу сум возбудена! Не мора да ме викате "професор". (се смее)

  Ms. Allen: Па, во ред. Dr. Chan, дали може да ни кажете нешто повеќе околу вашето откритие што ја реши загатката за ќелавоста и проретчената коса?

  Dr. Chan: Да, се разбира, тоа е интересна приказна. Како модерен научник, најмногу работев во САД и Европа. Имав навика да верувам дека ако високо технолошката опрема и хемиските соединенија не ја завршат работата, ништо друго не може... Но, не бев во право за ова. Никогаш не помислив дека одговорот на моите истражувања ќе биде најден во Азија...
  Пред една година бев во посета на древно село во Кина со мојата мајка и други членови на семејството. Селото е родното место на мојот пра-пра дедо - каква коинциденција, нели? (се смее) Едно нешто ме шокираше надвор од сите граници за луѓето од тоа село - никој, апсолутно никој, немаше бела коса ниту беше ќелав! Ниту едно лице, а имаше луѓе кои имаа повеќе од 90 години! Сите имаа густа, здрава, темна коса, без никакви траги од ќелавост!
  Започнав со истражување и по неколку дена открив дека постои посебен лек кој тие го користеа за да ја направи нивната коса - како да кажам - непобедлива од времето и исто така, неверојатно убава. Тоа беше нешто како темно зелен, густ сируп што го нанесуваа на корените на косата со триење. Всушност, изгледаше одвратно! (се смее)

  Ms. Allen: Како се вика таа билка и зошто не се употребувала во медицината до сега?

  Dr. Chan: Знаете, таа не се употребувала во Западната медицина. Кинезите лекувале рани, кожни воспаленија и ќелавост со векови, користејќи екстракти од исушеното растение. Ми кажаа дека името на билката е He Shou Wu, што значи “лек за секое заболување”. Нејзиното латинско име е Fallopia multiflora. Древните исцелители ја чувале во тајност од надворешниот свет и планирале така да остане, се додека не се појавив јас и почнав да поставувам прашања!

  Ms. Allen: Dr. Chan, што ги натера да ви дозволат да ја изнесете билката од Азија?

  Dr. Chan: Ми веруваа, затоа што, знаете јас сум Кинескиња (покажува на лицето, со смеење). Ми веруваа затоа што сум доктор. Најпосле, се согласија да ја користам нивната билка во моите раствори затоа што ги приморав да разберат колку многу луѓе ширум светот ќе бидат излечени од ужасна, непријатна болест која Западната медицина не може да ја излечи и ја смета за неизлечива. Сакаа да помогнат и, секако мојот институт соодветно им плати за билката, но тотално се исплатеше!

  Ms.Allen: Dr. Chan, дали има луѓе кои веќе имаат корист од вашиот комбиниран растителен раствор и каков е неговиот практичен ефект врз ќелавоста?

  Dr. Chan: Да, има повеќе од 1000 луѓе, мажи и жени, кои доброволно учествуваа во клиничките испитувања кои траеја повеќе од половина година. Сите страдаа од некаков вид на ќелавост или оштетена и сува коса. Го нанесувавме растворот на корените на нивната коса 2 пати неделно - на измиена коса. За 2 месеци бевме вчудоневидени кога забележавме дека на 98.7% од учесниците им растеше нова коса на нивните глави! Некои од нив беа толку возбудени, плачеа... На жените кои имаа долга, но оштетена или ретка коса, косата им беше обновена во цврста, мека и сјајна грива, како онаа на ТВ моделите, навистина. Резултатите беа спектакуларни, 98.7% ефикасност - тоа е речиси тотална ефикасност во лекување на ќелавоста и проретчената коса... Тоа е многу ретко научно откритие.

  Ms.Allen: Едно последно прашање Dr. Chan – дали вашиот производ е веќе на пазарот и како се вика?

  Dr. Chan: Јас и мојот тим добивме патент за овој производ и нашата лабораторија е всушност единствената во светот која смее да го произведува. Не е толку лесно да се најде поради ограничените количини на He Shou Wu, можеме да произведеме само ограничен број на шишиња со спреј. Не може да го најдете овој производ во аптеки или супер маркети, ниту во продавници за био производи. Може да го нарачате единствено на интернет преку неговата официјална интернет страница, и доколку имате среќа, ќе ви биде одобрено да го купите производот и ќе ви биде испорачан на вашиот праг за неколку денови. Го нареков производот FulFix (ФулФикс - потполно решение), бидејќи токму тоа го прави - ги решава сите ваши проблеми со косата. Ова е единствениот природен начин од ќелавост или ретка коса да дојдете до нова, здрава, сјајна и густа коса. Тоа е ветување дадено и чувано од Природата. Тоа е достигнување кое никогаш претходно не било направено во полето на ефикасен третман на проблеми со косата.


  Што мислите??
   
 2. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.253
  Не знам колку е вистина, а колку се лаги...
  Човек во мака за се ќе даде пари. Ова мислам чини 1200 ден, 50 мл. серум (што е скапо за олку мала количина).

  Читав коментари на интернет, и по сите читања, како да не е вистина. Можеби ќе има некој ефект, ама воопшто не вака како што кажуваат.
  Затоа не се затрчувајте се да купувате.

  Исто беше и за коњскиот шампон, тие кои лично што ги познавам го користеа, немаа апсолутно никакви позитивни ефекти освен сува коса.