1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Fullips - нов производ на пазарот за поголеми усни

Дискусија во 'Лице' започната од Haritiela, 28 март 2015.

  1. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Fulllips е нов производ на пазарот за зголемување усни
    во вид на печат е што ги вшмукува усните и за момент стануваат поголеми
    не сум информирана колку трае тоа , но дали вреди да се проба ?
    Некој да го користел , искуство да сподели ? :)
    http://fullips.com/ повеќе информации
    http://www.aliexpress.com/item/Full...l-Medium-Large-Free-Shipping/32308552188.html
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    50$ за тотална глупост! Никогаш не би го купила ова. Што ли се нема да измисли очајниот женски мозок, со оправдување дека за убавина се трпи се.
    Како па да не, лук и вода.

    Не беше доволно нели, она нападното прецртување на усните неколку милиметри над самата усна линија, па ајде и ова, демек не видовме доволно примери за тоа како НЕ треба да изгледаат усните.
    Гледав видеа за како се употребува и ефектот кој го дава, онака од љубопитност и колку да се потсетам повторно, зошто не би го купила никогаш.
    Девојките во усните се како некој аматер да им вбризгал силикон, усните се тотално здрвени како избоцкани со ботокс и апла се познава дека се вештачки.
    Решението е едноставно - ако не ти се допаѓа изгледот на усните, оди на третман и стави ботокс или силикон, а не овие детски глупости.
    Пролетва очекувам добри смешки со глупиов изум, иако веќе ги има во изобилие по Интернетот.
     
    На buttercup5, kjukli, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.243
    Знам за нешто слично на ова, се вика Liptiful и ја има истата намена, но доаѓа во поинтересни форми. Чини околу $30, и овие од Fullips се $20, а на AliExpress/eBay може да се најдат и за $10. Сепак, не би дала ни толку за ваков „револуционерен“ топла вода изум.

    Нормално е дека ако шмукаш нешто ти се забрзува циркулацијата, внесуваш повеќе кислород во тој дел, и усните ти се зголемуваат. Ако сакате да пробате побарајте нешто со слична форма по дома, шише со поголем отвор, капаче од кармин или некој друг козметички производ, било што што има форма на цевка, шмукајте минута-две, и верувајте ќе го добиете истиот ефект (пробав :wasntme:). Ефектот е налик отеченки усни што можете дополнително да ги зголемите со nude моливче и траат саат-два.

    Што направи оваа Кајли Џенер, секојдневно гледам девојчиња со усни нацртани до под нос во некоја безживотна, темна боја. Абе стави си црвен кармин да те види Господ (за секој има соодветна црвена нијанса, тоа што многумина си ја немаат најдено е друга тема на муабет) :D
     
    На senza.parole, Mishela и love-14 им се допаѓа ова.
  4. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас истово го правам со чашка за ракија :D
    [​IMG]
    Ова нема никакви шанси без ботокс.
     
    Последна измена: 13 април 2015
    На kjukli, Аliсe, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Изгледав многу видеа за ова, и навистина дава ефект, иако краткотраен, меѓутоа јас мислам дека е штетно затоа што од многу користење може некој капилар да пукне. Толку влечење и вшмукување не е океј, јас пробав со чашка за ракија и ме болеше, а не па со ова 30 секунди, ќе ми пукне устата. :D
     
  6. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    [​IMG] Шо патка?
     
    На koritsaki и Catherayn им се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
  8. Catherayn

    Catherayn Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Хаххахаха
     
  9. anamarija65

    anamarija65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    @Haritiela јас такво нарачав од една другарка и овие денови треба да го земам, се надевам дека добар ефект има :D ќе ви пратам слики како делува ^_^
     
  10. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    Јас ги имам. Но, има разлика од оригиналните што се нарачуваат на официјалната страна на фејс и до оние од алиекспрес и ибеј, е сега поефтини ми беа на алиекспрес и од тие нарачав. Најпрво на усните им треба ексфолиација, потоа да бидат добро хидрирани и да имаат лабело на нив, и се шмука, на овој начин ефектот би бил околку час и повеќе. А додека пак начинот на кој пробав јас директива од кесичката ниту измиени и исчистени ниту ништо си добив само инфекција.. :headbang::headbang: во глобала за оние што неможат да си дозволат силикони или ботокс, се совршени:inlove:, мое мислење.
     
  11. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски

    aj сликни и пиши од кај порача :D
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас не би купила. Незнам која е поентата да изгледаш помодрено во уста.
    Не ми се допаѓа.
     
    На kjukli, koritsaki и crimson им се допаѓа ова.
  13. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.222
    Допаѓања:
    124.260
    Се извинувам за напишаното во спојлерот, ама јас не сум јас ако не си кажам.

    После оралка, усните изгледаат исто како да сте го употребиле ова. Или во превод, кога ќе видам девојка со отечени муцки, мислам дека 2 саати пушела. Или у поблага верзија, некој и удрил една по муцки.

    Не знам дали е во ред од здравствен аспект ова, а и која е целта - дак фејс на сликите? Толку е тоа застарено, глупаво, немодерно. Како и да е, не сме сите 15 годишнички, па можеби за нив ова е прифатливо. Еве, имаме машки на форумов, нека пишат на што ги потсеќаат потечени усни кај девојките :)
     
    На duffi, buttercup5, jacqueline.s и 7 други им се допаѓа ова.
  14. anamarija65

    anamarija65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Со fullips не можат усните да ти бидат модри освен ако не го користиш претерано:) Јас го имам и го користам и навистина ги прави дебели и големи усните. Инаку од aliexpress.com го порачав :)
     
  15. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Сакав да прашам..од како ќе ги направите така полни усните колку време ви траат така?Немам досега користено Dollips,Fullips..И која е разликата на траење кога ќе ги направиш со обична чашка или со Fullips?(Јас имам пробувано со обична чашка но по неколку минути ми се сплакнуваат усните пак :( )Од кое подолго траат усните полни?
     
  16. anamarija65

    anamarija65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Немој со обична чашка никако! Ке ти пукнат капиларите и цела ке си модра од чашка... не знам која е разликата баш ваљда во тоа од што и како е направен fullips... Јас ретко го користам бидејќи и немам некоја потреба и искрено немам приметено колку траат но мислам дека околу 2 часа највеќе до сега ми стоеле:) Еднаш до два пати во месец го користам бидејќи имам големи усни и не ми е нешто многу потребно.
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Fullips се вика. Незнам зошто го сакаш кога можеш и со малку техника, карминче и моливче да добиеш ефект на голема усна. Кај секого различно делува ефектот. Кај некои 2 часа, кај некои 1 час. Нема врска почетничка, за тоа не треба техника.
     
  18. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Што ли не ќе измислат (facepalm)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Сум пробувала не ми стои :(