Fullips - нов производ на пазарот за поголеми усни

Дискусија во 'Лице' започната од Haritiela, 28 март 2015.

 1. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Fulllips е нов производ на пазарот за зголемување усни
  во вид на печат е што ги вшмукува усните и за момент стануваат поголеми
  не сум информирана колку трае тоа , но дали вреди да се проба ?
  Некој да го користел , искуство да сподели ? :)
  http://fullips.com/ повеќе информации
  http://www.aliexpress.com/item/Full...l-Medium-Large-Free-Shipping/32308552188.html
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.185
  Допаѓања:
  74.675
  Пол:
  Женски
  50$ за тотална глупост! Никогаш не би го купила ова. Што ли се нема да измисли очајниот женски мозок, со оправдување дека за убавина се трпи се.
  Како па да не, лук и вода.

  Не беше доволно нели, она нападното прецртување на усните неколку милиметри над самата усна линија, па ајде и ова, демек не видовме доволно примери за тоа како НЕ треба да изгледаат усните.
  Гледав видеа за како се употребува и ефектот кој го дава, онака од љубопитност и колку да се потсетам повторно, зошто не би го купила никогаш.
  Девојките во усните се како некој аматер да им вбризгал силикон, усните се тотално здрвени како избоцкани со ботокс и апла се познава дека се вештачки.
  Решението е едноставно - ако не ти се допаѓа изгледот на усните, оди на третман и стави ботокс или силикон, а не овие детски глупости.
  Пролетва очекувам добри смешки со глупиов изум, иако веќе ги има во изобилие по Интернетот.
   
  На buttercup5, kjukli, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  11.071
  Знам за нешто слично на ова, се вика Liptiful и ја има истата намена, но доаѓа во поинтересни форми. Чини околу $30, и овие од Fullips се $20, а на AliExpress/eBay може да се најдат и за $10. Сепак, не би дала ни толку за ваков „револуционерен“ топла вода изум.

  Нормално е дека ако шмукаш нешто ти се забрзува циркулацијата, внесуваш повеќе кислород во тој дел, и усните ти се зголемуваат. Ако сакате да пробате побарајте нешто со слична форма по дома, шише со поголем отвор, капаче од кармин или некој друг козметички производ, било што што има форма на цевка, шмукајте минута-две, и верувајте ќе го добиете истиот ефект (пробав :wasntme:). Ефектот е налик отеченки усни што можете дополнително да ги зголемите со nude моливче и траат саат-два.

  Што направи оваа Кајли Џенер, секојдневно гледам девојчиња со усни нацртани до под нос во некоја безживотна, темна боја. Абе стави си црвен кармин да те види Господ (за секој има соодветна црвена нијанса, тоа што многумина си ја немаат најдено е друга тема на муабет) :D
   
  На senza.parole, Mishela и love-14 им се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  48.825
  Пол:
  Женски
  Јас истово го правам со чашка за ракија :D
  [​IMG]
  Ова нема никакви шанси без ботокс.
   
  Последна измена: 13 април 2015
  На kjukli, Аliсe, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Изгледав многу видеа за ова, и навистина дава ефект, иако краткотраен, меѓутоа јас мислам дека е штетно затоа што од многу користење може некој капилар да пукне. Толку влечење и вшмукување не е океј, јас пробав со чашка за ракија и ме болеше, а не па со ова 30 секунди, ќе ми пукне устата. :D
   
 6. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  2.139
  [​IMG] Шо патка?
   
  На koritsaki и Catherayn им се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  48.825
  Пол:
  Женски
 8. Catherayn

  Catherayn Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Хаххахаха
   
 9. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  @Haritiela јас такво нарачав од една другарка и овие денови треба да го земам, се надевам дека добар ефект има :D ќе ви пратам слики како делува ^_^
   
 10. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  49
  Јас ги имам. Но, има разлика од оригиналните што се нарачуваат на официјалната страна на фејс и до оние од алиекспрес и ибеј, е сега поефтини ми беа на алиекспрес и од тие нарачав. Најпрво на усните им треба ексфолиација, потоа да бидат добро хидрирани и да имаат лабело на нив, и се шмука, на овој начин ефектот би бил околку час и повеќе. А додека пак начинот на кој пробав јас директива од кесичката ниту измиени и исчистени ниту ништо си добив само инфекција.. :headbang::headbang: во глобала за оние што неможат да си дозволат силикони или ботокс, се совршени:inlove:, мое мислење.
   
 11. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски

  aj сликни и пиши од кај порача :D
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.710
  Допаѓања:
  104.436
  Пол:
  Женски
  Јас не би купила. Незнам која е поентата да изгледаш помодрено во уста.
  Не ми се допаѓа.
   
  На kjukli, koritsaki и crimson им се допаѓа ова.
 13. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.842
  Допаѓања:
  71.225
  Се извинувам за напишаното во спојлерот, ама јас не сум јас ако не си кажам.

  После оралка, усните изгледаат исто како да сте го употребиле ова. Или во превод, кога ќе видам девојка со отечени муцки, мислам дека 2 саати пушела. Или у поблага верзија, некој и удрил една по муцки.

  Не знам дали е во ред од здравствен аспект ова, а и која е целта - дак фејс на сликите? Толку е тоа застарено, глупаво, немодерно. Како и да е, не сме сите 15 годишнички, па можеби за нив ова е прифатливо. Еве, имаме машки на форумов, нека пишат на што ги потсеќаат потечени усни кај девојките :)
   
  На duffi, buttercup5, jacqueline.s и 7 други им се допаѓа ова.
 14. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Со fullips не можат усните да ти бидат модри освен ако не го користиш претерано:) Јас го имам и го користам и навистина ги прави дебели и големи усните. Инаку од aliexpress.com го порачав :)
   
 15. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Сакав да прашам..од како ќе ги направите така полни усните колку време ви траат така?Немам досега користено Dollips,Fullips..И која е разликата на траење кога ќе ги направиш со обична чашка или со Fullips?(Јас имам пробувано со обична чашка но по неколку минути ми се сплакнуваат усните пак :( )Од кое подолго траат усните полни?
   
 16. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Немој со обична чашка никако! Ке ти пукнат капиларите и цела ке си модра од чашка... не знам која е разликата баш ваљда во тоа од што и како е направен fullips... Јас ретко го користам бидејќи и немам некоја потреба и искрено немам приметено колку траат но мислам дека околу 2 часа највеќе до сега ми стоеле:) Еднаш до два пати во месец го користам бидејќи имам големи усни и не ми е нешто многу потребно.
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.710
  Допаѓања:
  104.436
  Пол:
  Женски
  Fullips се вика. Незнам зошто го сакаш кога можеш и со малку техника, карминче и моливче да добиеш ефект на голема усна. Кај секого различно делува ефектот. Кај некои 2 часа, кај некои 1 час. Нема врска почетничка, за тоа не треба техника.
   
 18. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  11.521
  Пол:
  Женски
  Што ли не ќе измислат (facepalm)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Женски
  Сум пробувала не ми стои :(