1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Gianna Nannini - Џана Нанини

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ana3567, 1 август 2015.

 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Gianna Nannini e Родена ( Сиена - Италија) на 14 Јуни 1954 ) е Италијанска Рок Пеачка голема рок звезда на Италија а и Пошироко .Исто така има снимено песна заедно со нашиот Тоше Проески по име Ариа.
  Едноставно Вреди Да Се Слушне Нејзината Музика ... Gianna We Love You Viva Gianna Viva Italia :l: [​IMG]
   
  На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Sto Mislite Ja Znae Li Nekoj ??
   
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.653
  Допаѓања:
  45.625
  Не ја слушам нејзината музика, но ми се допаѓа тоа што има необичен и специфичен глас.
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.351
  Допаѓања:
  10.436
  Ми се допаѓа како пее.
   
  На Eva22 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 5. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Samo Ako Mozete da gi razberete tekstovite prekrasni i se
   
 6. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  20.042
  Пол:
  Женски
  Дали ја знае некој ? Лично не :lol: Мене ми е позната по оваа песна
  .
  други баш не ми се познати. Мислам дека не е активна повеќе, барем не ми е познато нешто ново од неа.
   
 7. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Ne Aktivna e Lani Izvani Nov Album Pod Ime HITALIA
  Eve i na canalot na YouTube ima novi video zapisi poseti go na youtube : GiannaNanniniVevo
  I Na Facebook Stranata Stava Sliki Celo Vreme od novi nastapi odi po nastapi drzi koncerti Aktivna e uste :D
   
  На Eva22 и Abrakadabra им се допаѓа ова.
 8. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  20.042
  Пол:
  Женски
  Добро е да се знае, благодарам на информацијата. (y)
  Јас youtube користам само за некој туториал, а Facebook не користам.
   
 9. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Nema Problem :)
   
 10. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Gianna The Best !!! Jas ja Obozavam
   
 11. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски