GLOW [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DzingrlakaDzikica, 24 јуни 2017.

 1. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
  Glow, нова серија на Нетфликс за која велат дека е подобрата верзија на Orange Is the New Black. :dance:

  Дејството се случува во 1985 година, Лос Анџелес. Главниот лик е пропадната актерка по име Рут (Alison Brie) која по низа неуспешни аудиции дознава за една необична можност (& it's not porn). Не сакам да ви пишувам спојлери, само ќе ви кажам дека Рут набрзо ќе се најде меѓу жени кои баш и не се вклопуваат во вообичаениот „шаблон“ на холивудската убавина.

  Инспирација за оваа приказна се девојките од GLOW: Gorgeous Ladies of Wrestling, познато шоу од 80-тите во кое жени се маскираат во суперхерои/негативци и се борат меѓусебе во ринг.

  Сите 10 епизоди од вчера се достапни на интернет. Јас се воодушевив од 38-минутниот пилот па морав да ја споделам со вас.
   
  На theowndemon, zhap4e, kravce и 2 други им се допаѓа ова.
 2. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  2.303
  Ја гледав Алисон Бри по ток шоуа како ја промовира серијата, али судејќи во какви филмови (комедии) она глуми, не ја сфатив сериозно и за серијава. Може ќе ја почнам, али многу серии се, не може и да сакаш се да изгледаш. :(
   
 3. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.782
  Допаѓања:
  44.476
  Се заразив со серијава. Симнувам 5та епизода додека го пишувам коментаров. :D Јас пак ја сакав Алисон во Комјунити и некако ептен ми е срцка. Едвај чекам да почнат борбите :muscle:
   
  На DzingrlakaDzikica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.062
  Допаѓања:
  48.384
  Пол:
  Женски
  Има нова сезона излезено.
  Јас сум до 4та епизода.
  Ме нервира многу Рут со тоа нејзиното понизно однесување, сакам малку заби да покаже, аман.
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.903
  Допаѓања:
  113.502
  Мене оваа ми е следна на листа за гледање, долго време ја имав забележано и сега се решив дека ќе ја гледам штом за ја завршам моменталната.