Goran Pandev

Дискусија во 'Канта' започната од Ana3567, 18 јули 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Горан Пандев
  (р. 27 јули 1983 во Струмица) — македонски фудбалер, напаѓач на Џенова и на македонската репрезентација, на која е моментален капитен. Тој истотака е и најдобар стрелец во историјата на репрезентацијата на Македонија.

  Роден на 27 јули 1983 во Струмица, тој е еден од најдобрите фудбалери во Република Македонија
  Со Интер стана првиот македонец што ја освоил фудбалската лига на Шампиони ,
  најдобар стрелец во историјата на Лацио и еден од најдобрите играчи на денешницата.

  Instagram : https://www.instagram.com/goranpandev19/
   
  На Роберт 7 и Борат им се допаѓа ова.
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  zasluzuva posebna tema
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Борат

  Борат Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  Има и свој клуб, Академија Пандев.
   
  На Роберт 7 и Marche12 им се допаѓа ова.
 4. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.877
  Допаѓања:
  141.184
  На cresa-jagoda и sjdgo им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.