1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Grand Hotel (2019)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Feminka22, 3 ноември 2019.

  1. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.689
    Пол:
    Женски
    -не видов дека постои тема за серијава.
    Имено многу добра серија, за жал има само една сезона од 13 епизоди кои буквално во еден здив ги изгледав и многу се нервирам што нема втора сезона, а би можеле многу добра да ја направат.
    За серијата:
    Базирана е на шпанската серија Гран Хотел и станува збор за Хотел Ривиера Гранд на брегот на Мајами, серијата го претставува животот во хотелот, животот на газдите Мендоза и интригите и сплетките во кои се вклучени сите.И вработените и газдите.
    Според мене интересна приказна има, има некои ептен twisted моменти на кои стварно нема да им го очекувате таквиот крај.
    Се на се, мене лично ми беше интересна серијата, дури и плачев на една од последните две епизоди..и многу онака ненадејно заврши.Последната сцена беше :o и мислам дека би било у реду да стават и втора сезона, да се доврши приказната и драмата на Мендоза.
    Од мене 10/10.
    Ја гледал некој?Му се виде интересна?:?:
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Јас некогаш кога ја фатам на FOX LIFE, ми се свиѓа интересна серија, задржува внимание. Но, каде можам да ја најдам online со превод? Ти на што ја гледаш?
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.689
    Пол:
    Женски
    https://serijeonline.net/serije-onl...rand-hotel-sa-prevodom-hd-online-serijeonline еве, сите епизоди ги има овде :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mazikeen

    mazikeen Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.423
    Пол:
    Женски
    На Fox Life и јас ја имам на реклами видено неколку пати, баш ме заинтересирала, ама сега кога гледам само 1 сезона дека има, си велам, вреди ли да се внесам во приказната, кога знам дека нема јасен крај и така да ми заврши :?: Неколку серии така сум почнала, ептен ми се допаднатле, и на крај : cancelled , нема други епизоди, а јас оставена на cliffhanger , мојата имагинација да осмислува крај :u:
    Затоа се мислам дали може подобро шпанскава да ја изгледам , па потоа оваа на Ева Лонгорија. Па и да си остане само со една сезона, да не му ја мислам, нели колку - толку ќе знам што како е, според шпанскава. Ама па шпанскава да не е нешто апла сапунџиско и драматично ..... :worried: дилеми, дилеми :whew:
     
    На theowndemon и Feminka22 им се допаѓа ова.
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.689
    Пол:
    Женски
    Јас тек кога ја завршив, да проверам кога ќе почне втора сезона сфатив дека имала само една сезона :rofl:
    Јас ти предлагам да ја гледаш, интересна е.
    Се надевам дека ќе извадат и 2ра сезона, многу чудно завршува првава..мора да има некое објаснување
     
  6. mazikeen

    mazikeen Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.423
    Пол:
    Женски
    ABC , најверојатно, дефинитивно ја имаат откажано , ако некоја друга компанија ја земе, може и ќе ја обноват за втора сезона :?: Така “воскреснаа“ неколку серии годинава, можеби ќе и се посреќи и на оваа..
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.689
    Пол:
    Женски
    Дај Боже, ептен сакам 2ра сезона.
    Колку серии имаат исфорсирано со непотребни додадни сезсони или епизоди..боље да извадат од оваа уште една сезона.
     
    На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
  8. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    @mazikeen и другите, обавезно да ја гледате шпанската ако ја најдете со добар квалитет. Јас пред 2 години не можев да прекинам да ја гледам
     
    На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Мислам на нетфликс ја има
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  10. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Еј стварно, јас кога ја гледав на некоја од тие српските многу лош квалитет имаше. :(
     
  11. Lollipop_123

    Lollipop_123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    1.714
    Пол:
    Женски
    Зошто ја прекинаја серијава? Предобра беше...
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.