Grand Hotel (2019)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Feminka22, 3 ноември 2019.

 1. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  -не видов дека постои тема за серијава.
  Имено многу добра серија, за жал има само една сезона од 13 епизоди кои буквално во еден здив ги изгледав и многу се нервирам што нема втора сезона, а би можеле многу добра да ја направат.
  За серијата:
  Базирана е на шпанската серија Гран Хотел и станува збор за Хотел Ривиера Гранд на брегот на Мајами, серијата го претставува животот во хотелот, животот на газдите Мендоза и интригите и сплетките во кои се вклучени сите.И вработените и газдите.
  Според мене интересна приказна има, има некои ептен twisted моменти на кои стварно нема да им го очекувате таквиот крај.
  Се на се, мене лично ми беше интересна серијата, дури и плачев на една од последните две епизоди..и многу онака ненадејно заврши.Последната сцена беше :o и мислам дека би било у реду да стават и втора сезона, да се доврши приказната и драмата на Мендоза.
  Од мене 10/10.
  Ја гледал некој?Му се виде интересна?:?:
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  932
  Јас некогаш кога ја фатам на FOX LIFE, ми се свиѓа интересна серија, задржува внимание. Но, каде можам да ја најдам online со превод? Ти на што ја гледаш?
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  https://serijeonline.net/serije-onl...rand-hotel-sa-prevodom-hd-online-serijeonline еве, сите епизоди ги има овде :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  1.373
  Пол:
  Женски
  На Fox Life и јас ја имам на реклами видено неколку пати, баш ме заинтересирала, ама сега кога гледам само 1 сезона дека има, си велам, вреди ли да се внесам во приказната, кога знам дека нема јасен крај и така да ми заврши :?: Неколку серии така сум почнала, ептен ми се допаднатле, и на крај : cancelled , нема други епизоди, а јас оставена на cliffhanger , мојата имагинација да осмислува крај :u:
  Затоа се мислам дали може подобро шпанскава да ја изгледам , па потоа оваа на Ева Лонгорија. Па и да си остане само со една сезона, да не му ја мислам, нели колку - толку ќе знам што како е, според шпанскава. Ама па шпанскава да не е нешто апла сапунџиско и драматично ..... :worried: дилеми, дилеми :whew:
   
  На theowndemon и Feminka22 им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  Јас тек кога ја завршив, да проверам кога ќе почне втора сезона сфатив дека имала само една сезона :rofl:
  Јас ти предлагам да ја гледаш, интересна е.
  Се надевам дека ќе извадат и 2ра сезона, многу чудно завршува првава..мора да има некое објаснување
   
 6. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  1.373
  Пол:
  Женски
  ABC , најверојатно, дефинитивно ја имаат откажано , ако некоја друга компанија ја земе, може и ќе ја обноват за втора сезона :?: Така “воскреснаа“ неколку серии годинава, можеби ќе и се посреќи и на оваа..
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  Дај Боже, ептен сакам 2ра сезона.
  Колку серии имаат исфорсирано со непотребни додадни сезсони или епизоди..боље да извадат од оваа уште една сезона.
   
  На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.587
  Допаѓања:
  8.665
  Пол:
  Женски
  @mazikeen и другите, обавезно да ја гледате шпанската ако ја најдете со добар квалитет. Јас пред 2 години не можев да прекинам да ја гледам
   
  На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.035
  Допаѓања:
  13.450
  Пол:
  Женски
  Мислам на нетфликс ја има
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.587
  Допаѓања:
  8.665
  Пол:
  Женски
  Еј стварно, јас кога ја гледав на некоја од тие српските многу лош квалитет имаше. :(
   
 11. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  366
  Пол:
  Женски
  Зошто ја прекинаја серијава? Предобра беше...
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.