Hachi (A Dog's Tale) [2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од BoaVista, 2 септември 2010.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.859
  Допаѓања:
  30.439
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Prekresen film, neveruvam deka nekoj ostanal ramnodusen otkako go izgledal filmot. Uste potazno vo celata prikazna e sto filmot e baziran vrz osnova na vistinska prikazna. Maestralno delo vo koe najdobro e opisana ljubovta, vernosta i lojalnosta na kuceto sprema negoviot najdobar prijatel- covekot.
   
  На simoncelicius, Hopeful и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 2. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  172
  Hachi: A Dog's Tale [2009]

  ;( Цело друштво плачевме....и машки и женски!!!!!
  Ах, каков филм....
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Hachi: A Dog's Tale [2009]

  Прекрасен филм, мене лично многу ме погоди, особено поради фактот што обожавам животни.
  Еве ако некој сака да се эапоэнае со историјата эа кучето , voala....
  http://en.wikipedia.org/wiki/Hachikō
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  Hachi: A Dog's Tale [2009]

  Филмов е прекрасен.
  Се убив од плачење.
  Посебно што е вистинска приказна.
  Трогнува...
  Еден од најдобрите филмови за љубителите на кучиња.
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Hachi: A Dog's Tale [2009]

  Филмот е извондреден!!!
  Прекрасна и неверојатна приказна...Вреди да се гледа...
  И ајде после да ве видам не плачете на вакви филмови!
   
 6. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.342
  Hachi: A Dog's Tale [2009]

  Јас сега го симнав, и тоа од темава го видов за прв пат и спремна сум за да ме трогне и убаво да си се изнаплачам
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  го гледав пред некој ден ;( лелеелелел, преубав е филмов, баш и на куин и го препорачав! значи, прекрасен филм, не ми се веруваше дека е по вистинска приказна!!! мислам дека сите би требале да го погледнат! и да видат кој всушност му е највреден пријател на човекот :)
  :up: :up: :up: за филмов!!!!!!
   
 8. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.335
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Еве и јас се согласувам... прекрасен филм... нема кој не плачел на филмов... вреди да се гледа дефинитивно!

  Како го чекаше секој ден... сирото кученце ;(
   
 9. EffyPink

  EffyPink Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  11
  Воодушевена сум од филмот. Се изнаплакав :(
   
 10. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Филмов од лани си го имам симнато и никако да се решам да седнам да го гледам,затоа што знам дека ќе се убијам од плачење :(
   
 11. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Филов е прекрасен во секој поглед! Вистинска и трогателна приказна.
   
 12. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  уууу, јас па не знаев дека има тема за Хачи, мислев да отворам. Го гледав, незнаејќи дека е толку тажен, јас само ја следам филмографијата на Ричард Гир и овој филлм беше на ред. Го гледав уште 3 пати после тоа и секој пат плачам ;( Прекрасен филм, а Ричард Гир прекрасно ја изведе улогата(всушност како и секоја друга)
   
 13. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Ауу се изнаплачев на филмов многу е убав :inlove:
   
 14. CareBear

  CareBear Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Прекрасен филм. Го изгледав пред некој ден и целиот ден плачев, навистина е трогателна приказната. Прекрасна изведба на сите актери.
   
 15. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.700
  Допаѓања:
  19.870
  Пол:
  Женски
  Трогателна приказна, нажалост според вистинска приказна, ептен жално, се инаплакав ;(
   
 16. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  леле прв пат ми се случува да гледам трејлер и да се утепам од плачење....цело време се канам да го симнам ама никако да се решам...страв ми е xD
   
 17. DeDee

  DeDee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  филмот е одличен!! :up: преубав е! и многу тажен ;( :(
   
 18. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  540
  Кога почнав да го гледам ни на крај памет не ми дојде дека ќе плачам како бебе :( ;(
   
 19. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Навистина трогателен филм. Самото трпение на Хачи, самата сторија, самиот настан. Се ме натера да пуштам солзи. Браво за Халстром! :clap:
   
  На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  ;( Ова е филмот на кој најмногу плакав. Толку се внесов а Хачи :inlove: Од кога го изгледав филмот, нон-стоп се распрашувам за такво куче (го има многу малку)
  [​IMG]
  Во почетокот кога беше помало ми беше поубаво, и ми беше многу интересно, но колку трогнува на крајот :x :sweat: :'(
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.