1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

heelp

Дискусија во 'Канта' започната од vikiica, 12 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. vikiica

  vikiica Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  epa vaka, imam 12 godini i imam dechko ( ne ozbilna vrska) mislam se muvavme i demek sme zaendo ali ne e gledame chesto i sea on demek bendisuval nekoja druga arno ama ima eden drug sho me bendisuva mene mi pishuvashe deka me saka, deka sakal da se muvame ova ona. simpatichen e ali sepak ne znam. on e 3 godini pogolem od mene i ima devojka. a ima ushte nekolku drugi koi sakaat samo da se muvame. nekoj komentar za situacijava ? :|
   
 2. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  14.961
  Допаѓања:
  85.558
  Пол:
  Женски
  Ај што скроз си утнала место на фемина, ама дете бре имаш 12, за мување збориме? Дај не зезај, шо на 16 ќе раѓаш, ко што си тргнала нема да биде чудно
  е овде стварно е потребно едно смајлиштосекрсти
   
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Прво порасни :)

  не си морала да отвараш тема еве овде си можела да пишиш :)

  ljubovni-problemi/mi-treba-sovet-i-mislenje-t338/?hilit=%D0%A1%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%20%D0%B8%20%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%9A%D0%B5
   
 4. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Да,прво порасни,а и убаво разгледај го форумот,за да видиш дека има тема каде што можеш да го поставиш прашањето.
   
 5. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.470
  Допаѓања:
  7.319
  Како прво прочитај ги правилата на форумот има место кај да прашаш http://forum.femina.mk/vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/ .А за тоа што праша нели си мала уште сега да се менуваш мувачи.Можеби сум малку старомодна ама мислам дека ти е рано.Да не излезе после од многу мувачи да не можеш дечко да си фатиш.После кога ќе сакаш за озбилно поради твоето минато( а по малите градови за сите се дознава) нема да те сваќаат сериозно и ќе те гледат за забава.Исто така зошто да се муваш со некој кој има врска сакаш ли да бидеш втора виолина? :!:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.