1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Herpes simpex virus

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од sun-moon, 12 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sun-moon

    sun-moon Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ve molam za pomos,
    imav zelenkas sekret so neprijaten miris, a sekoj mesec posle sekoja menstruacija mi se pojavuvase ranicka na levata usna, me ceskase i bolese pri mokrenje. posle nekolku dena raniskata sama isceznuva bez luzna i toa sekogas se pojavuva na levata usna, a znam deka imam pogolem lev jajnik. pri pravenje pap test doktorot mi kaza deka imam ranicka na grloto na matkata i deka pri dopir krvavi, mu rekov i deka nadvoresno mi se pojavuvaat ranicki toj rece toa e od sekretot sto se izlacuva, deka e zelenkast imalo nekoja infekcija. koga mi se pojavi nadvoresno ranicka otidov na pregled doktorot rece deka nejze i lici na herpes no najverojatno so cesanje sum go razranila?? i sega neznam na sto sum, imam herpes ili nemam? mi dade samo krema, pomina ranickata , potoa pak se pojavi, pak se mackav so krema, i se pojavuva posle nekoj mesec i isceznuva. dali ima nekakov test so koj ke mozam da potvrdam deka e herpes ili moze da e nesto drugo ?? Ve molam za pomos.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.