IDJ Show (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DS10, 28 септември 2024 во 23:36.

  1. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    1.891
    Допаѓања:
    1.987
    Пол:
    Машки
    Од претходната сабота на сител започна да се емитува ново музичко шоу. За Србија не е баш ново, започна да се емитува уште мартот 2022, ама кај нас мислам дека по прв пат го даваат. Баш сега пуштив, изгледав првата епизода и концептот ми се допаѓа само од преѓе се мислам кој ги излажал овие кутри луѓе дека знаат да пеат. Гласовите им се ужас. Заборавив да напоменам, има три коучеви кои се Реља, Беквалац и нашиот Дарко Димитров.
    IDJ Show е музичко талент шоу чија нова сезона ќе ја гледаме ексклузивно на ТВ Сител. Се работи за прво регионално шоу фокусирано на новосоздадена урбана музика која е особено популарна на дигиталните медиуми и воедно шоу преку кое се вложуваат милиони во развој на кариерата на нови музички ѕвезди.

    Учесниците во ова шоу развиваат и своја дигитална платформа, а со самото тоа добиваат можност од микро инфлуенсери да станат големи ѕвезди на јавната музичка сцена. Жирито го сочинуваат Реља Поповиќ, Наташа Беквалац и најголемиот наш хит-мејкер Дарко Димитров.

    Од над 1.500 пријавени кандидати на аудициите, само 12 од нив ќе добијат шанса да станат ѕвезди. По аудициите и првата студиска епизода, започнува натпреварувачкиот дел, односно епизоди од по 90 минути, со 12 фаворити и потенцијални ѕвезди. По секоја епизода и изведба, учесниците ќе добиваат поени од тренерите, но и од публиката преку нивните кликови, лајкови, споделувања и прегледи. Популарноста на социјалните мрежи е она што ќе ги држи кандидатите во или надвор од играта, па затоа поддржете ги вашите фаворити сѐ до самиот крај на натпреварувањето.

    Оваа сезона на Сител – потрага по нови регионални ѕвезди во шоуто за нова и модерна музика.
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    1.003
    Допаѓања:
    507
    Пол:
    Женски
    И на Афла тв го даваа пред неколку години
     
    На DS10 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kralica.Milica

    Kralica.Milica Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2024
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Многу повеќе ми се допаѓа одколку ѕвезде гранда само и мене ми е чудно зошто олку лоши таленти пуштиле да се натпреваруваат, или дека се аудиции па кога ќе поминат тие ќе почне поинтересното.
     
    На DS10 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sielo❤️

    Sielo❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.568
    Претходните сезони одеа да Алфа тв, и беа во многу доцен термин, гледам и сега истото ќе биде и на сител..
    Незнам како очекуваат гледаност толку доцна.

    Инаку за шоуто, го следев минатата сезона највеќе заради Барбара Поповиќ.
    Од тоа што сфатив по завршувањето, тие луѓе всушност незнаат во живо да пеат.
    Се тоа е совршено скоцкано во текот нна шоуто така многу не се видливи нивните вокални мани. Но, кога ќе ги видите на некој фестивал на пример да пеат во живо сфаќате дека тоа не тоа што сте го слушале претходно.
     
    На ForeverME му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Гледај го на јутуб,јас така ги гледам,инаку прекасно е за на тв да ги чекам.