Inktober 2018

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од theowndemon, 23 септември 2018.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  1537715525733_InstaSave.jpg 1537715526186_InstaSave.jpg
  Уште е рано, ама јас сум превозбудена, од сега тумачам шо ќе цртам ко ќе дојди време.

  Накратко, смислата на темата е баш како 30 дневниот предизвик за цртање, само критериум е да се црта со мастило, било туш, стило. Се црта секој ден на задаениот збор, и секој збор е отворен за интерпретација. Се сеќавам лани првиот збор беше swift, јас нацртав златно топче од Квидич како некој пробва да го фати, а другарка ми Taylor Swift.

  Се црта секој ден и се објавува секој ден на социјални мрежи со хаштаг #inktober #inktober2018, или се прави половичен предизвик со еден цртеж неделно, објавено со истите хаштагови.

  Не можев да дочекам да дојди Октомври да се отвори темата, нека седи до тогаш. :wasntme: Треба денојве да се опремам со скечбук за Инктобер и стилца.

  Првиот ден од кога почнува предизвикот е 1 Октомври.

  1537715514860_InstaSave.jpg
   
  На oblace1, Ketchup, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  IMG_20180930_111159_494.jpg
  Од утре ден 1. :party:
   
  На cresa-jagoda, x.Daisy.x, GoodGirl45 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.380
  Допаѓања:
  8.632
  Пол:
  Женски
  И мене ме фаќа мерак за предизвиков, иако не цртам баш убаво :$
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  То е најмалку важно, важното е да е забавно. :D Дури и најдобро да црташ, во цел месец бар еднаш ќе потфрлиш оти не ти е денот, а реално многу поќе се потфрла. Битно е да е цел ден и да си се забавуваш. :inlove:

  Лани ми беше прва година и едвај дочекав пак да дојди.
   
  На Dark artist и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Подготовки. :3
  IMG_20180930_205344_004.jpg IMG_20180930_205357_352.jpg IMG_20180930_205953_569.jpg
  Мали подготовки во тетратката за Инктобер, за од утре убо да тргни. :)
   
  На piksooki, Ketchup, Lella и 9 други им се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Day 1. Poisonous
  IMG_20181001_112906_714.jpg
   
  На RockNroLLGirL, Natali.3, oblace1 и 19 други им се допаѓа ова.
 7. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  1.018
  Пол:
  Женски
  Day 1: Poisonous
  Poison Ivy IMG_20181001_220632.jpg
   
  На piksooki, JoanaS, Ketchup и 10 други им се допаѓа ова.
 8. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.380
  Допаѓања:
  8.632
  Пол:
  Женски
  Day 1 - poisonous (snake)
  15384275387871411288603.jpg
   
  На JoanaS, Ketchup, iloveyou29 и 10 други им се допаѓа ова.
 9. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.815
  Допаѓања:
  13.278
  @SStasia Еј, истото сме го помислиле :D
  Моево „набрзинско“ дека изумив :D
  upload_2018-10-1_23-42-30.png
   
  На JoanaS, Ketchup, iloveyou29 и 10 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Day 2 - Tranquil
  IMG_20181002_130134.jpg
   
  На Natali.3, JoanaS, Ketchup и 14 други им се допаѓа ова.
 11. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  1.018
  Пол:
  Женски
  Day 2 : Tranquil IMG_20181002_232433.jpg
   
  На RockNroLLGirL, oblace1, JoanaS и 12 други им се допаѓа ова.
 12. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.380
  Допаѓања:
  8.632
  Пол:
  Женски
  Day 2 - Tranquil
  1538515984090-469623716.jpg
   
  На oblace1, Ketchup, iloveyou29 и 8 други им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Day 3 - roasted
  IMG_20181003_124057_212.jpg
   
  На Natali.3, Ketchup, iloveyou29 и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.750
  Допаѓања:
  42.044
  Пол:
  Женски
  Баш сакав да се обидам ама го пропуштив датумот. :tmi: Какви се правилата? :D Сега претпоставувам е доцна бидејќи од први се почнува.

  П.с. многу се убави цртежите. :l:
   
  На Purplelilac, cresa-jagoda, GoodGirl45 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Воопшто не е касно, ако можиш да стигниш супер, ако не во твое време. Покрај дневното поставување на цртежи, по официјалните правила има уште две опции.
  Прва опција: постираш цртеж секој ден од Октомври.
  Втора опција: постираш цртеж секој втор ден од Октомври.
  Трета опција: постираш цртеж еднаш неделно.

  Лани ми се имаше случено два- три дена да сум зафатена па цртежите ги "надохнадив" во еден ден, зато и викам ако можиш да стигниш не е воопшто касно да се приклучиш. :hug:
   
  На Purplelilac, cresa-jagoda, GoodGirl45 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.750
  Допаѓања:
  42.044
  Пол:
  Женски
  Супер, ќе се обидам да најдам време ако можам да стасам. :hug:
   
  На cresa-jagoda, GoodGirl45 и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.380
  Допаѓања:
  8.632
  Пол:
  Женски
  Day 3 - Roasted (bread)
  15385973307311512109407.jpg
  Може ова?
   
  На oblace1, Ketchup, iloveyou29 и 6 други им се допаѓа ова.
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  @GoodGirl45 важно е како ти ќе го интерпретираш зборот, така да ако тебе "roasted" те асоцира на печен леб - точно е. :D  Јас за денешниов ден сум хајпната, од старт го планирав па сакам да ми испадни по вкус. :inlove:
   
  На cresa-jagoda и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
 19. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  1.018
  Пол:
  Женски
  Day 3: Roasted
  Supa Hot Fire IMG_20181004_020059.jpg
   
  На oblace1, Ketchup, Lella и 6 други им се допаѓа ова.
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Day 4 - Spell
  IMG_20181004_183535.jpg
   
  На Natali.3, oblace1, JoanaS и 12 други им се допаѓа ова.