1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Insta-make up Блогерки

Дискусија во 'Лице' започната од buba4e89, 7 октомври 2017.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.227
  Допаѓања:
  152.425
  Пол:
  Женски
  Покрај темата инста-блогерки во категоријата Мода, да отвориме и ваква тема за шминка. Дали следите некои од светските и македонските блогерки за шминка?
  Јас ја следам Cibele Publio и многу ми се допаѓа како прецизно шминка и наместо во седечка положба попрецизно се шминка во легната положба.
  https://www.instagram.com/cibelepublio/

  Постојат многу други инста блогерки, кои се вашите?
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Не знам како досега не сум ја видела темава, како бе ниедно мислење нема? :lol: Изгледа само јас сум „опседната“ со овие make-up блогери, иако од цело досегашно следење немам некоја посебна ука од шминкање фатено.

  Најчесто ги пратам на Instagram, а меѓу омилените ми се: @farahdhukai (има доста корисни tutorials за маски за коса и лице, а и многу убаво се шминка), @bodmonzaid (навистина преубава девојка со многу мотивациски видеа), @ling.kt, @sonjdradeluxe, @silkeveltkamp (пресофистициран изглед, премногу ми се допаѓа се на неа), @viva_glam_kay, @exteriorglam, @goar_avetisyan (женава навистина има талент за шминкање), @xthuyle. Од машките артисти би ги издвоила: @patrickstarrr и @jeffreestar - овие се меѓу првите кои ги сретнав, новите се повеќе и повеќе не ми се пријатни за гледање.

  Доколку во ваков тип блогери спаѓаат и оние за tutorials за коса и стилизирање, ќе ги пишам и овие: @sherrymaldonado, @sararevuelta, @sarahangius, @anthonycuts.

  Сигурно некој имам заборавено :?:
   
  На buba4e89 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.227
  Допаѓања:
  152.425
  Пол:
  Женски
  И јас ги следам farahdukai,xthuyle и sarahanguis.
  Xthuyle јас обожавам поради смешните гримаси што ги прави, многу е интересна и оригинална. Згодна женска.
  А Фарах најмногу за советите за коса.
  Сара поради фризурите ама само со неколку ми успевало да направам нешто.
   
  На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.220
  Допаѓања:
  13.074
  Пол:
  Женски
  Јас многу профили следам