babylove овошни кашички

Jaс бев на одмор во...

Дискусија во 'Канта' започната од yeah, 16 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  62
  Оваа игра се игра така што треба секој под мене да напише на следната буква од азбуката почнуваме од А кога ќе завршиме со Ш ќе почнеме пак од почеток треба да кажете „Јас бев на одмор во *****(Може континенти држави и градови на таа буква што ви се паднала) со ****** (некое име на таа буква што ви се паднала) со****** (некое превозно средство може марки на коли имиња на бродови и авиони доколку знаете на буквата што ви се паднала) доколку навистина на таа буква нема зборови кои ни се потребни :!: тогаш се прескокнува како на пример ѕ џ љ њ ѓ;)

  Јас бев на одмор во Албанија со Анастасија со авион :)

  Со среќа :talk: и поздрав :hai:
   
 2. attias

  attias Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  13
  ова нели треба да биде во Форумски игри???
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.286
  Допаѓања:
  50.019
  Пол:
  Женски
  Има веќе доволно игри во форумските игри од овој тип. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.