1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Jasnovidec Zvezdana

Дискусија во 'Психологија' започната од stanislavac, 16 јуни 2016.

 1. stanislavac

  stanislavac Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj imal iskustvo so ovaa zena
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.492
  Допаѓања:
  274.417
  Пол:
  Женски
  Каква врска има ова со психологија?
   
  На theowndemon, danichap и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 3. stanislavac

  stanislavac Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Ovaa zena prvo e psiholog a potoa se ostanato...barem taka sum slusnala...ja imase I na sitel a mislan deka sekoj den vo dnevnik odgovara na prasanja of citateli sto I pisale
   
 4. stanislavac

  stanislavac Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Ova zena e psiholog...ama ja kazuvaat Kako jasnovidec...na sitel bese a mislam deka sekoj den vo dnevnik odgovara na prasanja so I go ispratile citateli
   
 5. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Не знам за кого зборувате, ама знам дека сигурно добро пере мозоци. Поздрав.
   
  На meckicka, SummerGirl12, jelena.rozga и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  :emo::rofl:

  [​IMG]
   
  На joy1, theowndemon и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.190
  Допаѓања:
  79.258
  жена за сва времена
   
  На Sanjichka007, joy1, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.243
  Допаѓања:
  129.951
  Пол:
  Женски
  Ova ako zavrsam fax so 10ka... #lifegoals #psycholigy
   
  На Sanjichka007, Victorian и crimson им се допаѓа ова.
 9. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  351
  Пол:
  Женски
  Кој уште верува во такви „јасновитки“?:rofl:
   
  На SummerGirl12, theowndemon, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  Оваа е жена за СВЕ :D Психологија, право, трговија а главно занимање "бајаштво"
  Се сеќавате дека и онаа Клеопатра е уствари со правен ама тоа манипулирање и лажење со луѓето наместо за адвокат, го искористила за гатање. Штом повеќе и се исплати од факултетска работа има нешто тука.

  Веќе кога и правите реклама, сте можеле подобро да се потрудите.
   
  На BabyStyle, jelena.rozga, oblace1 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Секoгaш кoгa се збoрувa нa вaкви теми нерви ме фaќaaт.Дaли сеуште се верувa вo вaкви глупoсти???Ајде не идетедецa и рaзмислувaјре реaлнo.Акo беше тaкa леснo никoј чoвек немaше дa имa мaкa и прoблем.мнoгу ќе беше леснo зa сите немaше никoј дa се мaчи.Сaмo гoспoд си ги знaе рaбoтите и си ги средувa сaмo тoј знaј.А се oстaнaтo е кaтaстрoфa и лaж.Кoлку шo јaс знaм сите луѓе билo oд кoјa нaцијa секoј нивни бoг ги зaбрaнувa oвие рaбoти и тoa сo прaвo.Еден е бoг и сaмo тoј мoже дa предвиди и дa среди a се истaнaтo е ЛАГА.Незнaм кoј кaкo ке ме свaти aмa тoa е вистинa.Пoз
   
  На mcokolada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Па изборов на зборови.. ЈАНОВИДЕЦ... од 90ти на крт емисиите го немам слушнато...

  Ало, не бидете смешни 8) 2016 та сме, можете боље од јасновитки (fingers)(fingers)(fingers)
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RumShtangla

  RumShtangla Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски

  Леле ме врати баш оддамна. На КРТ памтам имаше таква емисија и се праќаше датум на раѓање и година и таа кажуваше. И вујкоми удрен у паметот прати. И оваа збори ќе се ожениш дрн дрн, а вујкоми веќе со 2 близначиња во раце. Хаха јасновитка А-У
   
  На corapce му/ѝ се допаѓа ова.
 14. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  хахахаха абе свашта :D
   
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  Па ете му погодила ама он касно се јавил, откако направил свадба. Само да се оцрнувало.:wasntme:
  Затоа јас само Иван исцелител го гледам и само на него му верувам. Само неговите добро смислени реченици можат да ме извадат од здодевност, депресија.
  Мислам дека е време да почнеме да си бираме матичен јасновидец, бајач, исцелител, кој како милува.
  Иван не го мењам за пет Клеопатри.
   
  На theowndemon и irenna им се допаѓа ова.
 16. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Озбилно??????? Иван исцелител? ХАХАХАХХАХАХААХХААХХ ЌЕ ГИ РАЗБУДАМ КОШИИТЕ, НЕМОЈТЕ ВАКА БЕ ДЕЧКИ ХАХАХАХХАХАХАХАХХАХА
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  Е што, Ѕвездана да не е боља??|( Иван може нема диплома, ама има талент. Плус има и своја канцеларија.
   
  На theowndemon и crimson им се допаѓа ова.
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  47.121
  Пол:
  Женски
  Извинете вака што ќе ви упаднам во темава како џокер ама не можам да не напишам. Не судете на некого дека бара помош во јасновидци, гатачи, и слично. Не знаете која му е маката на човек. И јас сум се смеела додека не ми дојде на глава и не знаев каде побрзо да побарам помош и излез. Така да ако можете помогнете ако не не коментирајте. Ама не исмејувајте. Никој од арно не тргнал по тој пат.
   
 19. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.899
  Пол:
  Женски
  ^ Во темава никој не осуди некого што има проблеми. Тука се исмејуваат "јасновидците" и сличните, односно нивниот бизнис преку маката на луѓето. И не се појавувајте како џокер во покер и не мешајте "баби и жаби". Ако имам проблем се обидувам да го решам или барам соодветна помош, ако нема излез се помирувам, но сигурно не трчам по дипломираните Клеопатра и Ѕвездана за да ми ја "откријат" пред време судбината. Еднаш се зезнав, повеќе на шала отидов кај една т.н. гатачка или растурачка на магии, имам пишувано и цел живот ќе се каам колку сум била проста и паднав ниско да бидам дел од такво зло.
  Затоа не држи вода муабетот "не се смејте, луѓе имаат проблеми па одат кај такви" Е ако имале проблем, на здравје и новиот-празнење на паричникот.
   
  На supertoasty, joy1, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.339
  Допаѓања:
  58.304
  Пол:
  Женски
  Иван Исцелител е легенда. Мисли дека е видовит и дека соработва со Бог. :rofl:
  А и овие останативе јасновидци мислат дека имаат талент за нешто или знаат дека немаат ама сепак решиле да го ,,просветлат'' народот.