Joom.mk

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Hortenzija, 4 февруари 2021.

 1. Hortenzija

  Hortenzija Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Ne uspeam da pronajdam vakva tema pa zatoa i ja otvoriv. Dali imate poracuvano ili dali poracuvate od JOOM? Kako ste zadovolni od proizvodite, stignale na vreme i sl...
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.646
  Допаѓања:
  53.489
  Пол:
  Женски
  Јас имам порачувано. Онака ко и другите онлајн продавници. Производите навреме стигнаа, добар квалитет.
   
 3. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Јас си порачувам, додуша од коронава навака немам порачано,ама претходно често.
  Нешто ми има стигнато за 20 дена нешто за 30+, ама до сега се ми стигнало, башка се е фри шипинг.
  Скроз ми е ок.
   
  На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Maša8

  Maša8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  Имам порачано околу 70тина сваштарии од таму. Баш сум задоволна, се стига како што е на сликите. Исто така достапни се доколку има некој проблем или па не е стигнато, можеш да ги контактираш и ти ги враќаат парите.
   
 5. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.031
  Допаѓања:
  5.342
  Немам порачувано од странава, само ми е доста слична на Wish и еден период цело време ми излегуваа како реклами на фејсбук и ги симнав и двете апликации да видам што има. Искрено, мене лично изборот на работи и не ми се допадна баш, а некои работи што ми се допаднаа и не беа баш ефтини (накит пример) и после истите работи ги најдов на Али и Ибеј за пониски цени и си ги нарачав од таму.

  А порано имав читано многу лоши коментари и за Joom и за Wish, дека работите немаат врска со сликата, дека се од многу неквалитетни материјали, не им стигнувале воопшто или се чекало долго време, или пак не им ги враќале парите.. Но, ова беше поодамна, еве сега читам позитивни коментари од девојките, може нешто се сменило во меѓувреме.
   
 6. Аничкаa

  Аничкаa Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2020
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Јас имам порачано пола не ми стигна
   
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.762
  Допаѓања:
  58.066
  Никогаш не сум нарачала нешто. Генерално избегнувам онлајн нарачки и повеќе сакам да видам што е тоа што го купувам. Доцнењето на нарачките е уште една причина зошто ги избегнувам Joom, Wish и сличните на нив.
   
 8. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.642
  Допаѓања:
  39.721
  Пол:
  Женски
  Имам еднаш порачано пред некоја година, ми стигна за нецел месец или еден месец нешто така.
  Си порачав ташниче во форма на фотоапарат, ден денес уште си го носам со мене, многу добар квалитет како ново е. :)
  Ама повеќе пати немам порачувано.
   
 9. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  4.475
  Пол:
  Женски
  Имам порачувано неколку пати последно лани ова време и тоа не стигна поради короната ,ми вратија пари ,а од тогаш не сум нарачала пак.
   
 10. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  9.980
  Допаѓања:
  114.525
  Пол:
  Женски
  Јас имам и од Али и од Јоом и од Wish .
  Од секаде стигало (пред корона ова), сега не знам како е.
   
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.574
  Допаѓања:
  142.752
  Насловот нема врска со страната..
  Страната е joom.com
  Ептен во заблуда може дс биде човек...

  @RainBow


  Иначе имам порачувано ама се тоа ти е исто чудо како али експрес ..
  Ист квалитет..
   
 12. Hortenzija

  Hortenzija Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Ne sum vo zabluda pobarav iskustvo so ovaa strana dali e joom ili joom.com seedno sakav da prasam samo iskustvo...
   
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.574
  Допаѓања:
  142.752
  Имаше фб страна на препродавачи joom.mk затоа велам дека може некој да мисли на нив ;)
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.