1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Justfor5pounds.com САМО ЗА 5 ФУНТИ

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Nana19, 9 декември 2013.

 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  Не видов ваква тема па ја направив.
  Се работи за некоја марка каде што сите артикли ни коштаат по 5 ЕВРА што е навистина ефитно и зачудувачки со оглед на прекрасните модели кои што ги имаат.

  имаат прекрасни парчиња фустани , блузи, џемпери , чизми , јакни , и сл.
  Само незнам дали испорачуваат во Македонија јас им пишам лп па чекам одговор.
  еве нивна страница доколку е можно да си порачуваме од таму бидејки 5ЕВРА е од прилика 300 ден и помалку а тоа е ништо во однос на моделите кои што ги имаат

  https://www.facebook.com/JustFor5Pounds


  http://www.justfor5pounds.com/products/ ... K-IN-STOCK
   
 2. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  justfor5pounds.com САМО ЗА 5 ДОЛАРИ

  Не се ова фунти?
   
 3. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  и јас мислев дека се фунти но ми кажаа дека евра било сепак смешни цени нели ? навистина прекрасни производи имаат гледам и се чудам
   
 4. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  Да се супер,само шо испораката е поголема од цената на производите
   
 5. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  незнам колку би коштала испораката ..
  леле какви чизми имааат |( ох мајко мила ми иде да чекирам се да ставам во кошничка, но тогаш би требало веднаш куќата под хипотека да ја ставам :lol:
   
 6. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  На checkout ја пресметува испораката,според тежина.За најлесните,блузи,фустани е 5 фунти колку и производот а за кондури поголема
   
 7. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  неможев да се снајдам да пресметам , ке сака некој да пресмета со испорака некој артикл колку ке кошта чисто да знаеме ?
   
 8. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Една фунта чини 71 денар мислам дека :^) ,а едно евро 60 денари.
   
 9. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  Фунта 72, 5 фунти блуза и 5 фунти испорака,значи најефтино 720 денари
   
 10. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  за одредени парчиња се исплаќа да ги порачуваш одколку од тука да ги купуваш
   
 11. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Мислам дека неможе од македонија да се нарачува исто како што неможе и од ибеј. Мора paypal. :?:
   
 12. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  paypal ?
  те молам објасни ми бидејки никогаш ништо немам порачано од интернет
   
 13. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  http://raskazuvacka.blog.mk/2009/10/22/paypal/
  еве тука ти е раскажано. :)

  На кратко,мора да имаш своја paypal сметка за да можеш да нарачуваш од ибеј,а на станава кога ке отидеш најдоле пишува виза,мастер,бла бла.. пишува и paypal. Тоа значи дека сајтов има склучено договор со paypal,исто како ибеј.
   
 14. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  Не треба paypal,со картичка може
   
 15. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Ај се кладиме дека неможе? братми работи у бакна и ми има објаснувано.
   
 16. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Одамна ја меркам странава, едни чизмички што видов уфф :D
  Дали има некоја што воопшто некогаш порачала нешто од странава? Има некои работи кои стварно се исплаќаат да ги земеш. Е сега, колку е сигурно :^)
  Инаку, прочитав некаде дека и во Македонија ќе има paypal, само не знам за кога го најавија, 2014 пишуваше, ама кога точно...
   
 17. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  Одете си до checkout значи прво акаунт е си направиш на странав и си бираш производ и ти дава чекор по чекор,ја пресметува цената за испорака според тежина,па на крај ти дава опција да бираш картичка или paypal,и си бираш картичка од кој ги прифака мастер,маестро и виса.
   
 18. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Nana19 имаш една огромна грешка, pounds се фунти- £, GBP, (евра се euro- €, EUR). Поточно 5 фунти се 370 денари (369.57 МКД).
   
  На lana.del-rey му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  78
  што треба да се напише кај ова address line ? :^)
   
 20. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  Па адресата