1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да го заборавам бившиот?

Дискусија во 'Сингл' започната од Eva55, 3 јули 2011.

 1. Eva55

  Eva55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Некои ми велеа дека ако немислам на него ке го заборавам,но како мозам да не мислам кога сите најубави моменти ги поминав со него.Затоа аку знаете како да го заборавам писете ми :)
   
 2. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.694
  Пол:
  Женски
  Види во аптека побарај некој апчиња за заборавање |(
   
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.840
  Пол:
  Женски
  Со 14 год. лесно ќе го заборавиш...земи читај лектири, гледај филмчиња, шетај со другарки, оди на базент кога ќе се стопли времево итн. Нема да ти е последен, траст ми.
   
 4. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Епа со тек на време е го заборавиш. Со немислење нема да го заборавиш, напротив колку повеќе мислиш на тоа да го заборавиш е го мислиш.. Оди на кафиња, вози ролери, читај.. :) Ќе помине, не се секирај. Ехееееее уште колку е ги има за да ги забораваш :)
   
  На Eva55 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  3.559
  Пол:
  Женски
  Мислам дека со советот на лолита се е кажано. Инаку на сите ни било тешко на 14 години да преболиме некој ама ќе видиш оти секој нареден е поарен... ЕЕЕххх луѓе со деца се оставаат ти еден дечко да не преболиш
   
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.335
  Ќе си ајдеш креативна занимација ,ќе излегуваш со другарки ,ќе запознаваш нови фаци...Така иде тоа ...
   
  На Eva55 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Ќе го заборавиш многу лесно, сега лето, друштво уживанција!
   
  На Eva55 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  многу лесно ке го забправиш ако не мислиш на него...аа ако сеусте мислиш никад нема да го заборавиш...повеќе илзегувај,и сега е лето може ке запознаеш некој друг ии така..:)
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.721
  Прави нешто интересно, излези со другарките, забавувај се и смеј се. Прочитај некоја книга, гледај филм... едноставно најди занимација што ќе ти ги тргне мислите од него.
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  И мене најубавите моменти ми биле со бившиот не можеш толку лесно да го заборавиш ако сте оделе помалку време ќе ти помине побрзо, ако сте оделе подолго ќе ти треба 1 година ако навистина си го сакала. Можеш да пробаш со друг, јас пробав но не успеа, пробај ти можеби ќе успееш ;) :)
   
 11. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Девојко, земи искачај забавувај се, така не само што нема да мислш толку на него, туку ќе запознаваш и нови луѓе. Не застанач животот тука. Сте раскинале-океј е, да бил добар не ни нил бивш нели?
  Кажи си у себе, контра срцето ! Со друг ке ми биде подобро !
  И почитувај го тоа.. треба време се ке помине, ќе се смееш на се досега :)
   
 12. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Хмм..
  Тешко прашање да ти кажам. -.-
  Ни јас неможам да го заборавам мојот бивши колку и да се трудам се е џабе.И затоа секој ден се нервирам,пробав со неколку ама неидеше воопшто и се откажав.И си кажав самата на себе дека со текот на времето ќе го заборавам.
   
 13. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Излегувај, запознавај други луѓе, запиши се на неколку курсеви, учи, читај книги. :)
   
 14. paletoOo

  paletoOo Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ии јас го имам иститот проблем сите ми викаат со тек на времето ке го зборавиш на помина 1 година веке..Излегувам шетам но никој не ми се свига..:)
   
 15. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: Прво била 14?! |(
  Сега е 18 :lol: :lol:
  Иначе че го заборавиш,сите сни имале бифши па сни ги заборавиле,така и ти ;)
   
 16. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Сигурно не е единствениот , совршениот па за да неможеш да го заборавиш . Лесно се заборава ако најдеш друг .
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  31.062
  Пол:
  Женски

  dokolku mislis deka nemozes da go zaboravis i mislis celo vreme na nego taka i ke bide bidejki se e vo psiha... jas mojot bivsi go sakav premnogu, duri mislev deka nikogas nema da go zaboravam, neznaes kako mi bese i kakvi misli mi se vrtea niz glava, no veruvaj vreme leci sve...taka da koga ke zaboravis i ke se potsetis na ovie raboti veruvaj smesno ke ti bide kako mene sto mi e sega :)
   
 18. femtinka

  femtinka Активен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  pa ako si gi pominala najubavite momenti so nego zasto uste ne ste zaedno togas ;)
   
 19. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Абе земи мсни тоа главата од ѕидот и да видиш како има се да заборавиш кога ќе ги видиш сите ѕвезди и комети што постојат.
  Шала на страна. Сето тоа излегвање ова она може и ќе помогне, всушност мислам дека најмногу ќе помогне да запознаеш некој што ќе ти биде мил и симпатичен и ако те сака верувај брзо ќе заборавиш. А додека да се појави тој излегувај дружи се како и порано, само немој дома да се затвораш. Па макар и смувај некого онака без везе време да си мине :)
  Прави си го животот забавен полн со изненадувања и ќе видиш како ќе заборавиш, или створи си некој поголем проблем и само на него да мислиш и ето тии.. Има многу начини само треба да го пронајдеш вистинскиот :)
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.151
  Допаѓања:
  62.971
  Пол:
  Женски
  Како се заборава бивши? Го бришиш од Фејсбук, ги фрлаш сите слики и подароци од него, излегуваш, се дружиш, комуницираш со други, слушаш музика но не песни што те потсетуваат на него.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.