1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да ме засака?

Дискусија во 'Сингл' започната од Snegul4e, 24 јануари 2011.

 1. Snegul4e

  Snegul4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  здраво на сите, ми требаат вашите совети
  ми се допаѓа едно момче веќе 4 месеци....се дружевме само пријателски, меѓутоа си искажувавме и симпатии.....во 2 прилики кога ме носеше дома, се бакнавме..да не речам се смувавме....а за тоа немаме раговарано затоа што тој едноставно се изјасни дека незнае што сака, дека не е за во врска....а дознав дека и постои и друга која му се допаѓа.....сега сме на дистанца веќе 2 недели
  што ми советувате????? како да го натерам да ме побара тој, како да миу го привлечам вниманието????

  Благодарам однапред!
   
 2. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  како да ме засака?

  Јас мислам дека е најдобро да му се јавиш и да го викнеш на кафе и да разговарате. Така ќе видите како стојат работите меѓу вас. И ако сте биле и блиски пред тоа.. уште подобро, можеш слободно да му се јавиш и да излезете. Разговаратје и не форсирај ништо, можеби пак ќе се зближите и ако треба нешто да биде ќе биде, само без форсирање и премногу замарање ;)
   
 3. harrypotter

  harrypotter Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  како да ме засака?

  Јас прво би think outside the box ко што би рекле енглези значи сакам да кажам прво ќе ги разгледам сите опции дали сеуште му се сфиѓам и ако одговорот е да ќе го напраам љубоморен (уште подобро ако можеш со другар му да го правиш љубоморен) машките на љубомора бурно реагираат ако некој им значи, според мене ако му се сфиѓаш би требало да реагира на твоите постапки освен ако не е паднат од друга планета :D
   
  На Snegul4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  како да ме засака?

  почесто појавувај се каде што е тој, кога повеќе ќе те гледа повеќе ќе бидеш дел од неговите мисли, па тоА треба да ги придвижи работите
   
  На falcon15 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  како да ме засака?

  Пристапи директно, немој со финти, знаци и димни сигнали хахаха - верувај не ретко се случува момците да не ги забележат или лошо да ги протолкуваат нашите сигналчиња :D
  Викни го на кафе, ако не можеш лично прати му смс. Не знам колку си храбра, но најдобро е да му се јавиш, по гласот ќе ја процениш неговата реакција ;) Кога ќе излезете кажи му дека ти се допаѓа, играј со отворени карти ......Пиши што ќе се случи ;)
   
 6. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  31
  како да ме засака?

  И јас сум ЗА тоа да го направиш љубоморен. Ако тој е незаинтересиран.. Тогаш има други риби во морето.
  Не мислам ти сега да отидеш и да се измуваш со другар му.
  Туку малце, флертувај со други :)
  За да го направиш тоа ќе мора се почесто да бидеш во негова близина..
  Па ако тој реагира на тоа што флертуваш со неговиот другар, ти признај му дека ти се допаѓа. :*
   
  На soffce и Ma4u64ence им се допаѓа ова.
 7. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  како да ме засака?

  браво :clap: :clap: :clap: многу добар совет и даде.. |( ..и ако малце се цени дечково ќе и каже нека иде у пм и да не му се појавува пред очи !!!!!!!
   
 8. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  како да ме засака?

  Па немора да го тераш да те побара тој прв- побарај го ти ;)

  А за тоа да го правиш љубоморен со другар незнам колку е паметно :?:
  незнаеш како размислува дечкото-можеби ќе добие лоша слика за тебе поради тоа.
  Ќе си помисли оваа лесна е кога може да се смува со двајца од исто друштво и да те избрише од листата на девојки кои му се допаѓаат па да си најде прибежиште кај таа другата.


  Јави му се -побарај го ,
  да не ти го земе таа другата од пред очи ,па да се каеш после.
   
 9. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  5.916
  како да ме засака?

  ја знаеш рекламата : аплауз за девојката што прва му се јави на момчето :rofl: :rofl:
  ако навистина ти се допаќа немој да бидеш смотана , GO FOR IT ! :fubar:
   
 10. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  31
  како да ме засака?

  Па тоа значи дека и она на него треба да му рече така ? Нели му се допаѓала друга на него..
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  како да ме засака?

  Чирибу чириба - нека ја засака дечкото Snegul4e!

  И така би!
   
  На Springy и Snegul4e им се допаѓа ова.
 12. Monday

  Monday Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  19
  Ако не е за во врска... батали го :?:
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.712
  Допаѓања:
  150.522
  Јас плачев,а тој е слаб на женски солзи.
   
  На soffce и ludoto19 им се допаѓа ова.
 14. sexy.girl

  sexy.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

  [*]Долго време веке една година го сакам едно дете но тој не сака да чуе за мене :( пропучтив три чанси за да бидам во врска со него едниот пат тој се шегувал а другиот се срамеше а последниот пат сакал да зборува со мене, но јас кога си отидов тој тогаш прашал за мене но другарка ми кога го прашала дали сака да биде во врска со мене тој рекол дека не сака.После два три месеци јас бев во врска но сеуште го намав заборавено него и кога раскинав со дечкото јас и реков на другарка ми да го праша дали сака да биде во врска со мене тој рекол дека сум убава ама не сака јас сеуште го сакам и цакам да сум со негоо, но тој ме одбегнува ;( . Ве молам дајте некој совет,како да го заборавам или како да ме засака !! [*]
   
 15. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

  Aуу... Мислам дека нема чанси да те засака веќе. Ти поминал редот, така да чансите ти се мали.
  А бе 17 години имаш и преку другарки се прашувате уште дали сака да бидете во врска ?? (смајлиштосекрсти)
   
  На soffce и Peperutche7 им се допаѓа ова.
 16. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

  Ајде не паничи па и ти за еден дечко.Знаеш уште колку такви ќе имаш? Еден куп.
  Затоа уживај и не се замарај,ако се притресаваш вака за секој кузнае до кај ќе стигнеш :)
   
 17. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

  :o А бе единствен ли е? Ајде сега и јас ќе плачам за тебе. Па ти се молам на моја возраст си, да ја пратам другарка ми да го праша :D . Не ме сака, не ме сака, ајт чао не се замарам со такви.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Peperutche7

  Peperutche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  23
  ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

  ајде ле крени глава и уживај маниго на игноре таму ке видиш како по извесно време ќе почни да те бара
   
 19. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

  Нема врска дека ако го стави на игнор по извесно време ќе почне да ја бара.. нека не си гае лажна надеж девојчево.. Ако не сака да биде со тебе ајт чао пријатно, што му се замараш? Ако ти самата не си помогнеш да го заборавиш како па да ти помогнеме ние.. Едноставно излегувај на места каде што знаеш дека нема да го видиш, не зборувај за него, запознавај се со други дечки, забавувај се и заборавот сам по себе ќе си дојде :)
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Philosopher

  Philosopher Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

  За дечко ама ич да не се замараш. Кулирај ;) Машките се такви. Сакат некој да ги моли -.- Ама не му давај таква шанса на него. Едноставно игнорирај го. И не се замарај. Не е он единствениот, па ааајдеее...Но што велиш неможеш да го заборавиш....хмм ^_^ Сигурно ти е тешко. Но едно да ти кажам; не е тоа љубов. Ни си била со него, ни ништо...До некаде е само „свиѓање“. Остај го и како што ти кажав не се замарај. Кулирај и уживај у врска со тоа ! ;)