1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да ме засака?

Дискусија во 'Сингл' започната од Snegul4e, 24 јануари 2011.

  1. Snegul4e

    Snegul4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    здраво на сите, ми требаат вашите совети
    ми се допаѓа едно момче веќе 4 месеци....се дружевме само пријателски, меѓутоа си искажувавме и симпатии.....во 2 прилики кога ме носеше дома, се бакнавме..да не речам се смувавме....а за тоа немаме раговарано затоа што тој едноставно се изјасни дека незнае што сака, дека не е за во врска....а дознав дека и постои и друга која му се допаѓа.....сега сме на дистанца веќе 2 недели
    што ми советувате????? како да го натерам да ме побара тој, како да миу го привлечам вниманието????

    Благодарам однапред!
     
  2. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    како да ме засака?

    Јас мислам дека е најдобро да му се јавиш и да го викнеш на кафе и да разговарате. Така ќе видите како стојат работите меѓу вас. И ако сте биле и блиски пред тоа.. уште подобро, можеш слободно да му се јавиш и да излезете. Разговаратје и не форсирај ништо, можеби пак ќе се зближите и ако треба нешто да биде ќе биде, само без форсирање и премногу замарање ;)
     
  3. harrypotter

    harrypotter Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    како да ме засака?

    Јас прво би think outside the box ко што би рекле енглези значи сакам да кажам прво ќе ги разгледам сите опции дали сеуште му се сфиѓам и ако одговорот е да ќе го напраам љубоморен (уште подобро ако можеш со другар му да го правиш љубоморен) машките на љубомора бурно реагираат ако некој им значи, според мене ако му се сфиѓаш би требало да реагира на твоите постапки освен ако не е паднат од друга планета :D
     
    На Snegul4e му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    како да ме засака?

    почесто појавувај се каде што е тој, кога повеќе ќе те гледа повеќе ќе бидеш дел од неговите мисли, па тоА треба да ги придвижи работите
     
    На falcon15 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    како да ме засака?

    Пристапи директно, немој со финти, знаци и димни сигнали хахаха - верувај не ретко се случува момците да не ги забележат или лошо да ги протолкуваат нашите сигналчиња :D
    Викни го на кафе, ако не можеш лично прати му смс. Не знам колку си храбра, но најдобро е да му се јавиш, по гласот ќе ја процениш неговата реакција ;) Кога ќе излезете кажи му дека ти се допаѓа, играј со отворени карти ......Пиши што ќе се случи ;)
     
  6. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    како да ме засака?

    И јас сум ЗА тоа да го направиш љубоморен. Ако тој е незаинтересиран.. Тогаш има други риби во морето.
    Не мислам ти сега да отидеш и да се измуваш со другар му.
    Туку малце, флертувај со други :)
    За да го направиш тоа ќе мора се почесто да бидеш во негова близина..
    Па ако тој реагира на тоа што флертуваш со неговиот другар, ти признај му дека ти се допаѓа. :*
     
    На soffce и Ma4u64ence им се допаѓа ова.
  7. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    како да ме засака?

    браво :clap: :clap: :clap: многу добар совет и даде.. |( ..и ако малце се цени дечково ќе и каже нека иде у пм и да не му се појавува пред очи !!!!!!!
     
  8. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    како да ме засака?

    Па немора да го тераш да те побара тој прв- побарај го ти ;)

    А за тоа да го правиш љубоморен со другар незнам колку е паметно :?:
    незнаеш како размислува дечкото-можеби ќе добие лоша слика за тебе поради тоа.
    Ќе си помисли оваа лесна е кога може да се смува со двајца од исто друштво и да те избрише од листата на девојки кои му се допаѓаат па да си најде прибежиште кај таа другата.


    Јави му се -побарај го ,
    да не ти го земе таа другата од пред очи ,па да се каеш после.
     
  9. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    5.915
    како да ме засака?

    ја знаеш рекламата : аплауз за девојката што прва му се јави на момчето :rofl: :rofl:
    ако навистина ти се допаќа немој да бидеш смотана , GO FOR IT ! :fubar:
     
  10. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    како да ме засака?

    Па тоа значи дека и она на него треба да му рече така ? Нели му се допаѓала друга на него..
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    како да ме засака?

    Чирибу чириба - нека ја засака дечкото Snegul4e!

    И така би!
     
    На Springy и Snegul4e им се допаѓа ова.
  12. Monday

    Monday Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    19
    Ако не е за во врска... батали го :?:
     
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.521
    Јас плачев,а тој е слаб на женски солзи.
     
    На soffce и ludoto19 им се допаѓа ова.
  14. sexy.girl

    sexy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

    [*]Долго време веке една година го сакам едно дете но тој не сака да чуе за мене :( пропучтив три чанси за да бидам во врска со него едниот пат тој се шегувал а другиот се срамеше а последниот пат сакал да зборува со мене, но јас кога си отидов тој тогаш прашал за мене но другарка ми кога го прашала дали сака да биде во врска со мене тој рекол дека не сака.После два три месеци јас бев во врска но сеуште го намав заборавено него и кога раскинав со дечкото јас и реков на другарка ми да го праша дали сака да биде во врска со мене тој рекол дека сум убава ама не сака јас сеуште го сакам и цакам да сум со негоо, но тој ме одбегнува ;( . Ве молам дајте некој совет,како да го заборавам или како да ме засака !! [*]
     
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

    Aуу... Мислам дека нема чанси да те засака веќе. Ти поминал редот, така да чансите ти се мали.
    А бе 17 години имаш и преку другарки се прашувате уште дали сака да бидете во врска ?? (смајлиштосекрсти)
     
    На soffce и Peperutche7 им се допаѓа ова.
  16. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

    Ајде не паничи па и ти за еден дечко.Знаеш уште колку такви ќе имаш? Еден куп.
    Затоа уживај и не се замарај,ако се притресаваш вака за секој кузнае до кај ќе стигнеш :)
     
  17. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

    :o А бе единствен ли е? Ајде сега и јас ќе плачам за тебе. Па ти се молам на моја возраст си, да ја пратам другарка ми да го праша :D . Не ме сака, не ме сака, ајт чао не се замарам со такви.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Peperutche7

    Peperutche7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    23
    ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

    ајде ле крени глава и уживај маниго на игноре таму ке видиш како по извесно време ќе почни да те бара
     
  19. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

    Нема врска дека ако го стави на игнор по извесно време ќе почне да ја бара.. нека не си гае лажна надеж девојчево.. Ако не сака да биде со тебе ајт чао пријатно, што му се замараш? Ако ти самата не си помогнеш да го заборавиш како па да ти помогнеме ние.. Едноставно излегувај на места каде што знаеш дека нема да го видиш, не зборувај за него, запознавај се со други дечки, забавувај се и заборавот сам по себе ќе си дојде :)
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Philosopher

    Philosopher Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    ПОМОШ ВЕ МОЛАММ !!

    За дечко ама ич да не се замараш. Кулирај ;) Машките се такви. Сакат некој да ги моли -.- Ама не му давај таква шанса на него. Едноставно игнорирај го. И не се замарај. Не е он единствениот, па ааајдеее...Но што велиш неможеш да го заборавиш....хмм ^_^ Сигурно ти е тешко. Но едно да ти кажам; не е тоа љубов. Ни си била со него, ни ништо...До некаде е само „свиѓање“. Остај го и како што ти кажав не се замарај. Кулирај и уживај у врска со тоа ! ;)