1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да се откажам од гризење на ноктите ?

Дискусија во 'Канта' започната од BettyBoop25, 4 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.107
  Ќе ве замолам за помош доколку некој знае како да прекинам да ги гризам ноктите, неколку пати успеав да ги пораснам но пак почнав да ги гризам.Кога ми пораснаа ноктите ми беа многу слаби и ми се кршеа.Знам дека е лоша навика, а и грозна и многу сакам кога ќе видам некој на кого му се убаво средени ноктите, си викам ајде и ти можеш, али залудно.Се е во волјата и желбата тоа ДА.Еднаш ставив надградба али ми паднаа за една недела ми беа со типси, пробав неколку пати да ставам вештачки да не ги гризам да се одвикнам така, али ништо бетер ми се направија ноктите од лепилото.Пробав со еден лак за одвикнување од гризење ама и тоа ништо не помогнам.Ќе ве замолам доколку знаете нешто што ќе ми помогне да прекинам да ги гризам ноктите.

  Поздрав и ви благодарам доколку ми кажете некој начин. ;)
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [mod-dupla:1hdmjjib][/mod-dupla:1hdmjjib]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.