Kако да ја избелите темната кожа на препоните?

Дискусија во 'Тело' започната од Alison.Di, 11 октомври 2013.

1. Alison.Di

Alison.Di Истакнат член

Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    81
    На еден сајт го прочитав овај наслов, па ме интересира дали досега имате користено нешто за избелување или пак не сте имале вакви проблеми ? Знам дека ретко кој од вас ке се осмели да каже дали има ваков проблем но сигурна сум дека повеќето го имаме, јас лично го имам и искрено многу ме нервира..имам пробано со разни гелови но ништо... Споделете ваши искуства.. патем и еве го линкот за природно избелување ...

http://fashionel.mk/52681/kako-da-ja-izbelite-temnata-koza-na-preponite/

2. Silver.E

Silver.E Популарен член

Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.251
    Како изгледа темната кожа на препоните ?

Нормално е таа да е помека и потемна.
    Па прашувам дали таа нормална кожа некој ја смета за ненормална ?

Мене лично, по мое мислење ми е со нормална боја. Постојат и потемни и посветли, ама тоа си е скроз нормално.

Со овие избелувања може да се закачат разни инфекции, сепак се работи за осетливо место. Па дури и да ја избелиш, за кого ќе ја избелиш? За дечкото ? Не те прифаќа таква ? Или лично тебе ти пречи ?

Од вакви работи не е чудно што се повеќе се јавуваат искомплексирани девојки за скроз небитни работи.

3. Alison.Di

Alison.Di Истакнат член

Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    81
    Јас го разбирам тоа дека таму мора да биди малку потемна од самата депилација и растењето на интимните влакна, но од секогаш ме интересирало дали тоа може на некој начин да избели и нема врска дечкото ако не ме прифајкал немало да биди со мене, онолку колку што е, а не е ни ради комплекси, комплекси немам, понекогаш знам да претерам со диета ко ке накачам килце или две но за таа работа нема и зошто. Не напишав никаде дека е битно, значи го видов насловот и ме интересираше мислење а тоа незначи дека одма мора да се напаѓаме без никаква основа.

4. Silver.E

Silver.E Популарен член

Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.251
    Извини срцка, не те нападнав тебе, општо мислење си напишав.
    Па нека се јави некоја која пробала, па да кажи...

5. SnowWhite8

SnowWhite8 Популарен член

Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.134
    Допаѓања:
    1.432
    Мачкај ја со сок од лимон,не сум пробала ама сум слушнала дека лимонот ја избелува кожата.