1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко го штитите лицето од сонце во лето и преку цела година?

Дискусија во 'Лице' започната од Tanjamm, 11 мај 2020.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.837
  Допаѓања:
  7.199
  Јас од летово ќе почнам почесто да користам креми за сончање, онака само на одмор користев. Шешир па никогаш не носев, но ќе почнам иако не знам колку тој штити од Ув? Што практикувате вие да се штитите од сонцето кое е доста штетно?