1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaкo се пишува семинарска

Дискусија во 'Насмевка' започната од Primavera, 26 февруари 2011.

 1. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  1.517
  1.Седнуваш пред компјутер, исправено на удобна столица во добро осветлена просторија.
  2. Се логираш на MSN или SKYPE (и обавезно го ставате знакчето за “away’). Си го проверуваш маил-от.
  3. Внимателно читаш што се бара во задачата за убаво да ја разбериш.
  4. Се симнуваш до продавница за да си купиш чоколадо, бидејќи ти е потребна конценнтрација.
  5. Си го проверуваш маил-от.
  6. Се јавуваш кај пријател/ка и прашуваш дали е за кафе?
  7. Се враќаш во соба, седнуваш повторно пред компјутер исправено во удобна столица и во убаво осветлена просторија.
  8. Уште еднаш ја читаш задачата за да бидеш 100% сигурен дека си ја разбрал.
  9. Cи го проверуваш маил-от.
  10. Ти текнува дека му немаш пишано маил на пријател со кој сте се запознале претходната година. Си велиш подобро е да му го напишеш тоа писмо и да се фокусираш на задачата.
  11. Одиш во купатило и си ги гледаш забите на огледало.
  12. Симнуваш некоја нова песна.
  13. Си го проверуваш маил-от
  14. Четуваш на MSN со некој другар и се договарате за идни планови – за летен одмор на пример.
  15. Си го проверуваш маил-от.
  16. Ги слушаш новите МР3-ки и симнуваш уште нешто.
  17. Му се јавуваш на колега од факултет и го прашуваш дали е започнат со пишување .
  18. Се симнуваш до трафика по кока-кола и успат си купуваш и списание.
  19. Си го проверуваш маил-от.
  20. Читаш новости и разгледуваш што има, да не случајно пропуштиш нешто важно на телевизија.
  21. Играш една партија solitare.
  22. Одиш на ww.bored.com.
  23. Одиш во купатило и си ги миеш рацете.
  24. Се јавуваш повторно кај колеги и се надеваш дека и тие немаат започнато со пишување.
  25. Го земаш фото албумот на цимер ти и го прашуваш за сите луѓе од сликите.
  26. Си го проверуваш пак маил-от можеби некој пишал, ги преслушуваш песните што ги симна.
  27. Уште само еднаш читаш што ти е задачата.
  28. Си легнуваш малку.
  29. Удираш во ѕид и кршиш нешто.
  30. Си го проверуваш маилот.
  31. Мрмориш нешто, пцуеш.
  32. 5:00 часот наутро - почнуваш да пишуваш набрзина без запирање, во 6:00 семинарската е готова.
  33. Им се жалиш на сите дека цела вечер немаш око склопено поради таа семинарска.
  34. Ја предаваш семинарската и не остануваш ни 5 минути повеќе, си одиш дома да одмориш.
   
  На Elennaa, Blacky-Girl, Fearless и 5 други им се допаѓа ова.
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Малце фалеше да ти се развикам Примавера, не очекував ова од насловот :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Како и да е, ме пресмеа :rofl: :rofl: А не дека не е така :rofl:
   
 3. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  1.517
  хаха морав... доста реален текст е :)
   
 4. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Хахахаа ја мислев е една од оние теми, ај ве молам напишете ми семинарскааа :rofl:
  Ама добар текст е :)
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  ха ха ха и јас см мислев сега ќе бара помош за семинарска ха ха ха а ова е ептен е јако
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Хахахахахахха, си помислив дека ќе прашуваш како се пишува семинарска, а ти објаснуваш...колку е само точно... :lol:
   
 7. izabela.sk

  izabela.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  17
  Е да точно е ова. И јас вак ги пишував моите семинарски, затоа ми требаше цела вечност за да ги довршам. И нормално после викаш дека многу време ти одзимаат. Што да се прави порано кога студирав немав компјутер седев и учев во соба, а сега маил па фб... и отиде времето.
  Поздрав
  :hai:
   
 8. mila85

  mila85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  49
  ОВИЕ СЕ ********Д БЕСТ ********

  31. Мрмориш нешто, пцуеш.
  32. 5:00 часот наутро - почнуваш да пишуваш набрзина без запирање, во 6:00 семинарската е готова.
  33. Им се жалиш на сите дека цела вечер немаш око склопено поради таа семинарска.
  34. Ја предаваш семинарската и не остануваш ни 5 минути повеќе, си одиш дома да одмориш.

  Ме изнасмеа, фала ти......... :D :) ;) :rofl: :lol:
   
 9. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  ова е и моја вистина (а сум далеку од плавуша) :lol: :lol: :lol:
   
 10. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Колку е се точно :clap: Абе у таков момент нема шанси да ти е досадно одма си наоѓаш занимација во се друго само не во тоа што треба. Тогаш се ти е поинтересно освен праење семинарска и презентација. :rofl:
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Си го проверуваш маил-от.
  Речиси секое 5то е го проверуваш маил-от ? Што направи проверување?