Kaкo се пишува семинарска

Дискусија во 'Насмевка' започната од Primavera, 26 февруари 2011.

 1. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.515
  1.Седнуваш пред компјутер, исправено на удобна столица во добро осветлена просторија.
  2. Се логираш на MSN или SKYPE (и обавезно го ставате знакчето за “away’). Си го проверуваш маил-от.
  3. Внимателно читаш што се бара во задачата за убаво да ја разбериш.
  4. Се симнуваш до продавница за да си купиш чоколадо, бидејќи ти е потребна конценнтрација.
  5. Си го проверуваш маил-от.
  6. Се јавуваш кај пријател/ка и прашуваш дали е за кафе?
  7. Се враќаш во соба, седнуваш повторно пред компјутер исправено во удобна столица и во убаво осветлена просторија.
  8. Уште еднаш ја читаш задачата за да бидеш 100% сигурен дека си ја разбрал.
  9. Cи го проверуваш маил-от.
  10. Ти текнува дека му немаш пишано маил на пријател со кој сте се запознале претходната година. Си велиш подобро е да му го напишеш тоа писмо и да се фокусираш на задачата.
  11. Одиш во купатило и си ги гледаш забите на огледало.
  12. Симнуваш некоја нова песна.
  13. Си го проверуваш маил-от
  14. Четуваш на MSN со некој другар и се договарате за идни планови – за летен одмор на пример.
  15. Си го проверуваш маил-от.
  16. Ги слушаш новите МР3-ки и симнуваш уште нешто.
  17. Му се јавуваш на колега од факултет и го прашуваш дали е започнат со пишување .
  18. Се симнуваш до трафика по кока-кола и успат си купуваш и списание.
  19. Си го проверуваш маил-от.
  20. Читаш новости и разгледуваш што има, да не случајно пропуштиш нешто важно на телевизија.
  21. Играш една партија solitare.
  22. Одиш на ww.bored.com.
  23. Одиш во купатило и си ги миеш рацете.
  24. Се јавуваш повторно кај колеги и се надеваш дека и тие немаат започнато со пишување.
  25. Го земаш фото албумот на цимер ти и го прашуваш за сите луѓе од сликите.
  26. Си го проверуваш пак маил-от можеби некој пишал, ги преслушуваш песните што ги симна.
  27. Уште само еднаш читаш што ти е задачата.
  28. Си легнуваш малку.
  29. Удираш во ѕид и кршиш нешто.
  30. Си го проверуваш маилот.
  31. Мрмориш нешто, пцуеш.
  32. 5:00 часот наутро - почнуваш да пишуваш набрзина без запирање, во 6:00 семинарската е готова.
  33. Им се жалиш на сите дека цела вечер немаш око склопено поради таа семинарска.
  34. Ја предаваш семинарската и не остануваш ни 5 минути повеќе, си одиш дома да одмориш.
   
  На Elennaa, Blacky-Girl, Fearless и 5 други им се допаѓа ова.
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Малце фалеше да ти се развикам Примавера, не очекував ова од насловот :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Како и да е, ме пресмеа :rofl: :rofl: А не дека не е така :rofl:
   
 3. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.515
  хаха морав... доста реален текст е :)
   
 4. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Хахахаа ја мислев е една од оние теми, ај ве молам напишете ми семинарскааа :rofl:
  Ама добар текст е :)
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.541
  ха ха ха и јас см мислев сега ќе бара помош за семинарска ха ха ха а ова е ептен е јако
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Хахахахахахха, си помислив дека ќе прашуваш како се пишува семинарска, а ти објаснуваш...колку е само точно... :lol:
   
 7. izabela.sk

  izabela.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  17
  Е да точно е ова. И јас вак ги пишував моите семинарски, затоа ми требаше цела вечност за да ги довршам. И нормално после викаш дека многу време ти одзимаат. Што да се прави порано кога студирав немав компјутер седев и учев во соба, а сега маил па фб... и отиде времето.
  Поздрав
  :hai:
   
 8. mila85

  mila85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  48
  ОВИЕ СЕ ********Д БЕСТ ********

  31. Мрмориш нешто, пцуеш.
  32. 5:00 часот наутро - почнуваш да пишуваш набрзина без запирање, во 6:00 семинарската е готова.
  33. Им се жалиш на сите дека цела вечер немаш око склопено поради таа семинарска.
  34. Ја предаваш семинарската и не остануваш ни 5 минути повеќе, си одиш дома да одмориш.

  Ме изнасмеа, фала ти......... :D :) ;) :rofl: :lol:
   
 9. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  796
  ова е и моја вистина (а сум далеку од плавуша) :lol: :lol: :lol:
   
 10. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Колку е се точно :clap: Абе у таков момент нема шанси да ти е досадно одма си наоѓаш занимација во се друго само не во тоа што треба. Тогаш се ти е поинтересно освен праење семинарска и презентација. :rofl:
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Си го проверуваш маил-от.
  Речиси секое 5то е го проверуваш маил-от ? Што направи проверување?