1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kako najdobro da se pripremi organizmot za IVF

Дискусија во 'Канта' започната од Ninichka, 23 јуни 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ninichka

  Ninichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.129
  Пол:
  Женски
  Pozdrav do site koi imate pominato postapka IVF i site koi se pripremate za postapkata. Sakav da prasam kako najdobro da se pripremi teloto,organizmot za celata postapka. Sekako zdrav nacin na zivot,zdrava hrana,sport...
  No me interesira nesto pokonkretno,vitamini i slicno.
  Nie naredniot mesec,nekade 3ti 4ti Juli treba da pocneme so terapija,pa kako da gi zgolemime sansite za uspesno IVF?!... Ve pozdravuvam siite!
   
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.556
  Што е тоа ИВФ?
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.915
  Допаѓања:
  51.087
  Пол:
  Женски
  Гугл вика дека е in vitro, вештачко оплодување.
  А јас не знам што барам во темава, си одам сега. :)
   
  На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ninichka

  Ninichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.129
  Пол:
  Женски
  IVF e in vitro fertilizacija,odnosno vestacko oploduvanje. A gledam deka veke si bremena,pa sreka tvoja e sto i ne si morala da se zapoznaes so ovoj termin. Ti posakuvam lesna bremenost i sekoe dobro...
  A sega neka pise nekoj so slicen ili ist problem...
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.611
  Допаѓања:
  70.686
  Пол:
  Женски
  Imas tema vestacko oploduvanje, obrati se tamu pobrzo kje ti vratat ili vo temata podrska za onie koi sakaat da zabremenat... Ima tamu zenicki sto pominale niz toa... Pozz
   
 6. Ninichka

  Ninichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.129
  Пол:
  Женски
  Znam mila, pisuvam i tamo,samo da ne gi gnjavam mnogu so taa tema,pa sakav nesto pokonkretno ,zatoa ja otvoriv temava :)
  Inaku vo ,,vestacko oploduvanje,, i ,,poddrska,, navistina site se prekrasni.
  Pozdrav mila :)
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Треба да се појасни насловот на темата вака со скратеницата сама се разбираш сама си пишуваш, а и колку што знам насловот треба да е напишан со кирилица,нема ни инерес гледам од жени кој поминале низ овај процес или поминват да ти се обратат во темата, и администраторите треба да реагираат на ваквите скратеници...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.