1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kako...

Дискусија во 'Канта' започната од SunnieMalik, 5 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. SunnieMalik

    SunnieMalik Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Kako da mu kazham deka go sakam...Znam deka ''te sakam'' ne se kazhuva tuku se dokazhuva...Dokazhuvam kolku sho mozham..<|3 No nemozham..moram da mu kazham...<|3..Kazhete mi nekoj nachin..Inaku jas imam 14 godini a toj 17..Znam deka sum premala za ova no ve molam pomognete mi...<3
     
  2. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски

    Да одам јас да му кажам наместо тебе ако сакаш? ;) :D
     
    На Westlife и EmmaBass им се допаѓа ова.
  3. fox.megan

    fox.megan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    85
    Се додека не сфатиш дека и тој се чувствува исто во врска со тебе, немој да направиш грешка да му кажеш прва и да се зезнеш величенствено ! Денес ако кажеш прва те сакам, сметај дека ќе те земе под нозе и ќе те гази и ќе те игра како што сака..
     
  4. SunnieMalik

    SunnieMalik Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Тој знае дека мојата друга другарка го сака и не си игра со неа..Не ја гази...Не е таков тип на момче кое ке си игра со девојки...:)
     
  5. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Другарка ти го сака и ти го сакаш,а он која од вас ја сака?? Треба да се ослободите од тој триаголник,додека не е касно ;)
     
  6. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.303
    Пол:
    Женски
    Aма е заплетено :D .A другарка ти знае ли оти токму него го сакаш,пази ти да не ја повредиш а за момчето ќе се најде начин ќе го шмекаш малку муабет ово оно .....
     
  7. SunnieMalik

    SunnieMalik Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Тој знае дека другарка ми го сака...Пред некој ден игравме вистина или предизвик..Таа ме праша: Зошто не признаваш дека го сакаш Горан..и јас реков незнам...Двајцата седеа со нас и играеја..Другарка ми знае дека го сакам и рече дека Горан ќе избере една и нема да се лутиме..:)
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.303
    Пол:
    Женски
    Aко е така,дејствувај преземи иницијатива ако бидне нешто добро ако не ќе најдеш нова симпатија и тоа е тоа :D
     
  9. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    И да те сака премногу си мала за сериозна врска :!: Може да ти биде само симпатија :) А иначе лесни се машките :D Со еден муабет може да му го завртиш умот :D Пробај биди по опуштена и по дружлува спрема него :)
     
  10. SunnieMalik

    SunnieMalik Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Навистина не сакам сериозна врска..Сите мои другарки(повеќето) имаат сериозни врски..:)) Позз до сите..ако имате уште по некој одговор пратете... :)))
     
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.303
    Пол:
    Женски
    Oк не мора одма сериозна врска сега допрва ќе ги запознаваш машките но добро е да се дружиш со спротивниот пол да стекнеш мислење за нив и да знаеш како да се однесуваш во иднина нема ништо лошо во тоа да ти биде платонска љубов или дечко но искрена љубов и немој да се впушташ во сексуални односи уште од сега мала си ;) .Tие се луди години затоа се полека да не се каеш после поздрав и до тебе :hai:
     
  12. SunnieMalik

    SunnieMalik Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Okay i navistina vi blagodaram za ova ;) :))
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.