1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Keratosis Pilaris (Chicken skin)

Дискусија во 'Канта' започната од Kiki007, 13 јули 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Kiki007

  Kiki007 Нов член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ве следам веќе подолго време и профилов го направив само за да ја отворам темава (бидејќи не најдов ваква некаде). Би сакала и вас да ве прашам дали некој има ваков проблем како мене со кожата. Доколку имате chicken skin ќе можете да забележите мали црвени топчиња на некои делови од телото (раце, нозе, лице..). Значи тоа мене многу ми смета и се сум пробала ама не ми помага и многу ми е непријатно посебно во лето, ептен ми е срам да се облечам во шорцеви, сега ќе полнам веќе 16 и не знам се чувствувам многу грдо кога носам кратки панталони :(
  Имате ли некое вакво искуство или нешто слично би сакала ваша помош :) :D
   
 2. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  70
  Јас имам исто така на рацете над лактите и тоа многу, а помалце на нозете. Ги имам од помала возраст, а сега ми се проширија и на грбот. Ги мачкав со многу работи, но ништо не помогна. Планирам да не јадам глутен да видам дали ке почне да ги снемува, ама уште не сум почнала. Имаш одено на лекар за тоа?

  Инаку веќе има оваква тема:
  http://forum.femina.mk/threads/Кокошја-кожа-keratosis-pilaris.9647/
   
  Последна измена: 13 јули 2015
 3. Kiki007

  Kiki007 Нов член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  На лекар не сум била, а и мајка ми има такви нозе значи исти сме ама на неа тоа не и пречи толку како на мене (иако она била и на лекар сепак вика дека не и помогнало).

  Моја грешка, не сум ја нашла оваа тема ти благодарам :) :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.