Koj/a e поубав/а?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од t.w.e.e.t.y, 4 август 2011.

 1. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  самото име на темата кажува се...

  и еве да почнам:
  или


  (феминката што ќе одговори може да постави нова анкета) ;)
   

  Прикачени фајлови:

 2. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
  Џенифер ;)
  Вилиам Леви или Бред Пит?
   
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Бред Пит !! :)

  Џони Дип или Орландо Блум ?
   
 4. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
  Орландо .
  Аврил Лавињ или Лејди Гага ? :P
   
 5. mala0222

  mala0222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Аврил Лавињ!!!! ја обожаваммм!!!
  Каскда или kesha?
   
 6. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Kesha

  Тони Зен или Слаткар?
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.830
  Пол:
  Женски
  Тони Зен.
  Благица Аџи Павловска ли Сузе-то
   
 8. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  :?: Сузана. :wasntme:

  Ximena Navarrete

  [​IMG]

  или

  Катарина Ивановска

  [​IMG]
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Првата, иако не ја знам.

  Кристина Агилера или Бритни?
   
 10. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Бритни!

  Боки 13 или Џастин Бибер? :D
   
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.973
  Пол:
  Женски
  Ај од 2 зла помалото, Џастин Бибер иако го мразам :D .
  Јелена Карлеуша или Сека? :wasntme:
   
 12. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  Јелена Карлеуша :)
  Teylor Lauther ili Mario Casas?
   
 13. sweety-m

  sweety-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  52
  Mario Casas
  Megan Fox или Nicole Scherzinger?
   
 14. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  7.919
  Првата ;)

  Наташа Беквалац или Емина Јахович ;)
   
 15. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Емина

  Здравко Чолиќ или Харис Џиновиќ?
   
 16. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  7.919
  Првиот ;)

  Бритни Спирс или Кристина Агилера ?
   
 17. Butterfly77

  Butterfly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Бритни Спирс :)
  Ryan McPartlin или Matt Shadows? :)
   
 18. DeadMary

  DeadMary Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  53
  Ryan McPartlin :)

  Angelina Jolie или Jenifer Lopez?! :)
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.973
  Пол:
  Женски
  Џенифер Лопез.
  Питбул или Лил Вејн?
   
 20. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  492
  Питбул ;)

  Jessie Jay или Taylor Swift? :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Taylor-Swift_5.jpg
   Taylor-Swift_5.jpg
   Големина на фајлот:
   33,2 KB
   Прегледи:
   159
  • photo.jpg
   photo.jpg
   Големина на фајлот:
   44,3 KB
   Прегледи:
   159