1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

KUPUVAM JAMBOLII / DIFTICI

Дискусија во 'Канта' започната од rada1, 4 декември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. rada1

  rada1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  KUPUVAM JAMBOLII / DIFTICI
  Da ne se osteteni na bilo koj nacin,primer izgrizani od molci,isflekani ,da im falat vlakna itn.
  Ednostavo da se dobro socuvani.
  Baram da kupam vo site boi , ( osven NE crveni i portokalovi )
  imame 2 kujki na selo i sakame da bidat site podovi,sobi ,kreveti fotelji ,,,,so jambolii uste 40 negde ni trebaat
  Cenata koja bi gi platil e od - ( 5 do 10 Evra = na kvadrat ) - zavisno od kvalitetot
  Poz
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Сигурно никој нема да ти продаде јамболија за 300ден од м2..
   
  На Cinderfakinrella, Antebellum, OmniaVanitas и 6 други им се допаѓа ова.
 3. rada1

  rada1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  A tebe da ne ti se pravi muabet sto mi pisa,ili ti si glasot na narodot
  A neli i pisuva od 5 do 10 evra na m2
   
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Јас имам еден куп јамболии, стојат во вакум ќеси.
  Ако тебе не ти се прави муабет, што си пишала на јавен форум?!

  Колку за информација, пријателка моја купи (квалитетна) јамболија од Бугарија, 2метри на 1,20 за 160 лева. Тоа ти е 80 евра за 2.4м2
   
  На Cinderfakinrella, Antebellum, Viktorijaaa5 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  @Dust Даст оти не кажуваш мор, оти ти си гласот на народот? :rofl:....Туф бре, и за едни јамболии, мора политички термини :D
  :d::drunk:
   
  На biGirl, Cinderfakinrella, YoungandBeautiful и 14 други им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Ај па ти..
  Ќе им простиме..

  Се мрднаа луѓево од ППП

  :d:
   
  На Antebellum, Bender Rodriguez, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 7. rada1

  rada1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Ti pisa kako da si nekoja jasnovidka
  Kolku za informacija jas kupiv 7 jambolii od kavadarci za 10 evra parce
  A ako ti nudi tebe nekoj povejke od 5 do 10 evra na m2
  prodaj mu gi so se vakum kesite
   
 8. rada1

  rada1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Sega i psihijatar izigravas,
  daj ne mi ja trujte temava.
  Ednostavno baram da kupam jambolii
  STO VI E PROBLEMOT
   
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  А каде пишав дека ги продавам?
  :rofl::rofl:
  Туку сега гледам дека и на Кајгана те запукале, а ти и таму со истиот пристап - дајте понуда или гонете се у 300 лепи ...

  Па фино ти кажале таму, 50 евра квадрат..
  Или оди на Аљаска купи ги ;)
   
  На Cinderfakinrella, Viktorijaaa5, JollyGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 10. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.512
  Wow koja laga be, daj kazi si posteno deka gi preprodavas, ne gi motaj lugeto.
   
  На Cinderfakinrella, Victorian, LollySky и 6 други им се допаѓа ова.
 11. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  87.297
  Сега видов дека на Реклама 5, огласувањето не е веќе бесплатно :rofl:
   
  На kikkki, biGirl, Cinderfakinrella и 11 други им се допаѓа ова.
 12. rada1

  rada1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Odi pleti i gledaj si rabota i tamu imase kako tebe takvi no imase i normalni
  A 50 evra m2, baraj pingvini da ti gi kupat
  Najdov i kupiv 9 jambolii od tamu za 350 evra
  Se nadevam toa ti ja zadovoluva radoznalosta i prestani da trues PLETI OK
  Ne ja truj temavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
   
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Тралалалал
  Тралала
  Тралалалалаа  Си купила..
  Колку што јас ги ткаев пред 30год:rofl:
   
  На Cinderfakinrella, Antebellum, Viktorijaaa5 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. rada1

  rada1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Da na pingvini po 50 evra kvadrat haha
   
 15. rada1

  rada1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  PLETI vreme ti e ocigledno imas premnogu slobodno vreme
   
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Повели...
  Да видиш колку се ценети ;)
  1600куни ае 210 евра а 7650 динари се 63 евра
  Што мислиш ние македонците нафта пиеме?

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella, Bender Rodriguez, Viktorijaaa5 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  19.127
  Што се нема да прочиташ по форуми.Значи и ваков бизнис им текнало на луѓето.
  Прво ми стана чудно , дури 40 за две викендици, а после кога ја прочитав цената си реков или сум јас грешка ама мислам дека многу повеќе од 5 евра вредат.
   
  На Rose96, Victorian, kolovoz и 5 други им се допаѓа ова.
 18. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  87.297
  Има луѓе што не знаат колку вредат, па ако проџе проџе (апп).
  И јас не знаев колку вреди, па ја дадаов за џабе.
  Среќа што црвени не се на цена :rofl:
   
  На Cinderfakinrella, Bender Rodriguez, Viktorijaaa5 и 8 други им се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.185
  Допаѓања:
  150.932
  Пол:
  Женски
  Удри им една боја и прај се наудрена..

  И онака вакви луѓе што не ценат убавина, нема ни да препознаат дека е боена:rofl:
   
  На Victorian, sanjaeva, Rebecca_R и 2 други им се допаѓа ова.
 20. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  19.127
  А јас па едно наивно ,воопшто не ми текна дека ги продаваат, си замислив колкава е куќата за кај што требат уште 40 јамболии :D
   
  На biGirl, Cinderfakinrella, Samomarija.056 и 12 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.