1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Likot na Neda vo Serdarot pismena

Дискусија во 'Канта' започната од ana.97, 10 декември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ana.97

  ana.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali me moze nekoj
   
 2. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  2.612
  Пол:
  Женски
  (facepalm)

  Да не ја утна малку темата? :D Плус нема да биде лошо да седнеш и сама да ја напишеш и воедно да поработиш на правописот. :wasntme:
   
  На Nausicaa и bubamara12345 им се допаѓа ова.
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.802
  Допаѓања:
  132.308
  Пол:
  Женски
  Дечки Сердарот е 20 страни од кои 1/3 се текст. И тоа ве мрзе да го прочитате. Шо е уште потрагично на нет има анализа на ликот на Неда ама па излева дека треба да прочитате 2-3 страни. И тоа е многу??? Али штом тука отворивте тема јасно ми е дека едвај и насловот сте го прочитале на поемата. Не дај боже да ви речат да го изговорите оригиналниот наслов.
   
  На Lella и Nausicaa им се допаѓа ова.
 4. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  2.612
  Пол:
  Женски
  Преголема коинциденција е тоа што е ептен утната темата, плус се нема ни изразено убаво....ми делува како некој намерно да сака да привлече внимание.
  П.С И не, никој не те може :D

  (морав, да се надоврзам на прашањето)
  :D
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.574
  Допаѓања:
  9.325
  Пол:
  Женски
  (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)

  А извини едно прашање:
  -Од кога во категорија "Тело" се отвараат теми за ликови?
   
  На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.802
  Допаѓања:
  132.308
  Пол:
  Женски
  Ваљда оти Неда е човек, а секој човек има тело, вака по некоа логика (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
   
  На ItsMarth, fificaaa, Lella и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.