1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Lip plumping балзами

Дискусија во 'Лице' започната од deadsunflower, 11 ноември 2019.

 1. deadsunflower

  deadsunflower Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Дали имате користено некаков, дали се ефикасни, кој е најдобар и секако од каде ги набавивте?
   
 2. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Прв пат слушам за ова, може да објавиш слика за што станува збор?
   
 3. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.235
  Допаѓања:
  66.833
  Пол:
  Женски
  Тие ги прават усните да изгледаат благо напумпани,со ефект како на лажни филери.
   
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Ау, не сум запознаена со ова, прв пат слушам. Знам за тоа дека постои, пластичното, ама за балзами не сум слушнала.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.235
  Допаѓања:
  66.833
  Пол:
  Женски
  Јас лани прочитав некаде.За привремен ефект се.
   
 6. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  1.391
  Пол:
  Женски
  Јас имам користено, а и користам такви балзами. Ги имам земено од авон како сјајчиња се, не знам точно како се викаат. Многу сум задоволна, благо ги зголемуваат усните со мало пецкање кога ќе го нанесиш сјајот. Како што кажа @nextredstyle имаат привремен ефект трае се додека не го избришеш.
   
  На deadsunflower и nextredstyle им се допаѓа ова.
 7. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  1.427
  Пол:
  Женски
  Lipbuster_web.jpg
   
  На deadsunflower му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.018
  Допаѓања:
  12.738
  Пол:
  Женски
  охоо... Од кога има. И сјајчиња сум видела и кармини ама ми е некако безвезе таква ствар
   
 9. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.657
  Пол:
  Женски
  Јас го имам пробано овој од Farmasi ама искрено не приметив некој значителен ефект. Се чувствува некој вид на пеперминт ладење при нанесување на усните ама тоа е се.
  Не би купила повторно ваков производ, не верувам дека дејствува.
  51303660.jpg