1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

L'oreal пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Chimera, 31 мај 2015.

  1. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    Loreal Infaillible 24 h matte foundation ја има ли некаде веќе кај нас? Сакам да ја земам бидејќи задоволна сум од претходната Инфалибл и затоа доколку некаде ја имате видено новата и цена воедно, пишете ми плииз [​IMG]
     
    На littlevampire, frangipani, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Јас ја користев infallible 24h со бордо капаче, ама за жал воопшто не бев задоволна. За 3-4 часа светев.
    koritsaki ја имаше спомнато оваа пудра дека е мн.убава и е мат, ама за жал кај нас ја нема. И јас ја барав и се идлучив за maxfactor facefinity 3 in 1
     
    На Chimera и koritsaki им се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Ја има и на ибеј да ја порачате додека ја донесат во Мк (сигурно во скоро време ќе ја донесат и кај вас )

     
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Се мислам која да ја купам Loreal True Match или оваа од сликата.
    Која е за комбинирана кожа со мрсна Т-зона?
    image.jpg
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    True Mach гледам многу блогерки кои ја користат на мрсна кожа, а мене ми е толку лесна пудрата и воопшто не е мат, што дури и на моето суво лице изгледа сјајно па неможам да ги разберам... После се тапкаат одозгора со милион слоеви камена, па во прав, па фиксатори...
    Многу е течна, лесна е, мене на сува кожа ми е совршена. Не ми истакнува суви делови, баш ко да ги хидратира. Одлично покрива, нијансите и се многу природни, навистина е одлична пудра но јас би рекла за сува кожа, никако, ама никако неможам да ја замислам на мрсна кожа - иако на блогеркиве им изгледа совршено...
    Јас не би ти ја препорачала за мрсна/комбинирана кожа, но сепак пробај си. Каде каде и е полесна форумилата од ова 24h ...
     
    На buba4e89, Jordanovska-K и Mishela им се допаѓа ова.
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    И мене не ми се допаѓа True Match, посебно не за во лето. Кога е постудено ми е задоволителна, ама светнувам за многу краток период. Онаа другата исто не ми се допаѓа, многу ми е леплива и нијансите се катастрофа за мојот тен.
    Не знам зошто имам таква среќа со Лореал, ништо освен руменилата и по некоја маскара не ми одговарало.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. maggy95

    maggy95 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    1.316
    Пол:
    Женски
    Јас имам комбинирана кожа и сум мн задоволна ја комбинирам со камената на римел стеј мат и не ми оксидира и на кожа ми е баш но маск ефект.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Е си ја купив веќе 24h Инфалибл во Шатци - Куманово за 550 денари.
    Криво ми е само што нијансата 300 е темна каде каде е со мојата боја на кожа, но мислам дека ќе се дружиме супер.
    Кога ќе ја пробам ќе пишам рецензии.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Јас пролетта ја купив L'Oreal Infallible 24, но ја утнав нијансата (земав малку потемна од тенот) па на почетокот ја мешав со течната, т.е. мус тудрата Rimmel Stay Matte (која патем ми беше претешка да ја нанесувам самостојно).
    Веќе 2 месеца ја користам оваа на Лореал самостојно бидеќи во моментов токму таа е нијансата која што одговара на мојот тен. На мојава комбинирана кожа пудрава и дава убав, природен финиш и средна покривност. Со камена пудра (Creme Puff од Макс Фактор) светнувам некаде за 5-6 часа, а без за некаде 2, максимум 3 часа. Пудрава од мене има 7/10 а дали би ја купила повторно, можеби.
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Женски еднa мoлбa дo вaс кoјa знaе кaде мoжaм дa јa нaјдaм нијaнсaтa W2 oд Loreal True match некa пише :) бев вo кoсмo вo зебрa нo тaму сaмo w3 и пoтемните нијaнси ги имaше
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Оди во Космо во Сити Мол
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски

    Фaлa ти бубa4е ќе прoверaм :)
     
  13. Quincy

    Quincy Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2015
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    8.008
    Јас имам Loreal True Match и мене баш ми е со прашкаст финиш, имам комбинирана кожа на образите посува и таму ми ги истакнува сувите делови, а т - зоната ми е сосем ок. Сепак мислам дека повеќе одговара за мрсна кожа. Инаку не ми е од тука земена, а немам ни земено па да направам споредба. Можда има разлика некоја што знам. Затоа се чудам како ви одговара со сува кожа.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Јaс имaм слушнaтo декa е и зa сувa и зa мрснa кoжa, и јaс имaм мрснa кoжa нa тзoнaтa нa oстaнaтиoт дел нoрмaлнa и oддaмнa сaкaм дa јa прoбaм денес ќе oдaм дa јa пoбaрaм:) ти кoјa нијaнсa јa кoристиш?
     
  15. Quincy

    Quincy Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2015
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    8.008
    koritsaki w3 e нијансата nude beige
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Ахaм јaс преескa јa прoбaв w3 aмa некaкo темнa ми беше :^)
    Акo јa нaјдaм w2 мoже дa ги спoредaм двете ;)
     
    На Quincy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. maggy95

    maggy95 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    1.316
    Пол:
    Женски
    Ни true match ni 24 infallible не содржат масла на самата амбалажа пишува зата се наменети за сите типови на кожа,проблемот е само што во Македонија нема избор на нијанси.
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    ^
    Oд тaa infallible бaш немa избoр нa нијaнси јaс лaни јa земaв нaјсветлaтa нo дoмa кoгa јa прoбaв претемнa ми беше. Oд true match мислaм имa пoвеќе избoр oсвен штo ги немa тие c1 w1 n1. Инaку еднa инфoрмaцијa знaм декa ги бaрaвте oвие нијaнси вчерa ги видoв нa фри шoп и тoa бaш тие c1 i n1. Кoј oди нaкaј грчкa некa пoбaрa :D
     
  19. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Имаш ли барано во Шатци? На попуст е мислам 600 ден во Бисер.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски

    Daisy ke otidam i tamu..bev sega vo shatzi i cosmo vo gtc i vo dm vo gtc (i vo dm ima popust) no ja nema w2. Ja probav n2 isto dobra e pa ako ne ja najdam w2 ovaa drugava ke ja zemam :) ima mal izbor nijansi kaj nas vo gr gledam gi smenile sisencava pa vikam i tuka da ne bide taka
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.