Man Of The House (2005)

Дискусија во 'Филмови' започната од LitttleRNBPrincess, 17 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Стар филм, но интересен со Томи Ли Џоунс.

  Тексас Ranger Роланд Шарп (Томи Ли Џонс) следи строг код на однесување и нема трпение за оние кои не го следат примерот. Кога петмина навивачки - Ана (Кристина Милиан), Тереза (Паула Гарцес), Евие (Моника Киена), Хедер (Ванеса Ферлито) и Барб (Кели Гарнер) - сведочат за убиство, Шарп е назначен да ги задржи да не имаат иста судбина. Но, неговата задача бара од него да оди на тајност како свој тренер и да живее во нивната куќа, и така, некои основни правила се на ред.