MANA Fashion

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 15 ноември 2012.

 1. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Мислам дека нема ваква тема, а добро би ни дошла. Впрочем во овие продавници има многу убави работи, а ниски цени.. Веројатно сте слушнале. Па да си споделиме искуства, информации.. :)
  Јас денес бев и си купив едно фустанче 650 денари многу е убаво.. Имаше навистина убави работи. пробував и сукња црна со висок струк 380 мислам беше ама ми беше тесна :( Навистина имаше убави работи, па да видиме ваши искуства. ;)
   
 2. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.257
  Допаѓања:
  2.092
  Пол:
  Женски
  Е баш барав ваква тема еднаш и немаше :D преубави работи има, ги гледам на Фб а бидејќи не сум од Скопје немам ништо купено од таму, но прво идење ќе ги посетам.
   
  На Aleksaska му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  На фб страната прочитав и дека вршеле достава, па ако ти фаќа нешто око можеш и така. Само незнам на кој начин функционира тоа, ќе си прашаш :)
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  32.503
  Пол:
  Женски
  Ги пратам на страната на фб ама немам купено ништо.Имаат интересни работи не викам не ама порано ми беа некако далечку да идам до Ново Лисиче или до Првомајска.Сеа од кога отворија продавница во центар бев еднаш или два пати ама немаше ништо интересено и од тоа на сликите на нет. Се некои големи броеви на кошули и сукнички.
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.106
  И јас кога бев некако само големи броеви имаше. Инаку работите на фб изгледаат поубаво отколку во живо. А ми се свиѓа како им е средена продавницата внатре (за таа во центар зборам). Инаку на некои од фустанчињата имаше етикета Зара.
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  А сте приметиле дека МНОГУ ама баш многу од работите ги има во Певекс? :)
  Да не речам пола од работите.

  Од последниов месец од сликите повеќето работи во Певекс ги имаше. Кошула за 650, во Певекс истата 220 денари :)
  Фустан чипкан 800, во певекс 300 или 400.

  Иначе има фини работи, јас па СЕКОГАШ наоѓам убави работи во продавници од типот на Мана, Певекс, Бебел.

  Но откако приметив дека многу работи ги има во Певекс некако ги отсвиѓав.
  Што ги шишам, не им плаќам дупло :)
   
  На Trnche, maja8 и Artemission им се допаѓа ова.
 7. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  7.908
  И јас гледав на страната на фб има многу убави и ефтини работи. За жал бидејќи не сум од Скопје, немам ништо досега земено од таму, знам дека вршат достава ама друго е ко ќе си пробаш. :(
   
 8. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Е тоа не сум приметила, јас секогаш кога ќе влезам во Певекс ништо не наоѓам (освен еднаш си купив 2-3 маички), се ми е некако пренатрупано, растегнато.. незнам :^)
  На Мана сум била само во оваа во центар и ми е некако убаво средена, пријатно за гледање.. што знам.. :)
   
 9. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Браво за темата! :D Иначе доста често ја посетувам Мана на провомајска бидејќи ми е блиску имам купено доста работи поприлично сум задоволна од нив но некако во последно време тешко да најдеш некој производ кој го имаат постирано на фб страната бидејки одма доагаат и ги купуваат сепак доста ефтина продавница каде можес да си најдеш модерно парче облека но квалитет прилично низок бидејки производите мораш предходно добро да ги простудирш за да не најдеш и купиш парче облека со многу фелери :!:
   
 10. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  5.470
  Пол:
  Женски
  Убави парчиња облека имаат.
  Кога и да пројдам кај нив,неможам а да не земам нешто..макар и една обична маичка.

  Цените им се пристојни на повеќето парчиња,но дали само мене ми се чини или не.. дека последниов период малце забегаа со цените??
  Не за сите работи туку одредени како на пример за едно фустанче,ако добро ми држи памтењето 2600 беше цената ! :o
  Мислам океј,фустанот ако е квалитетен и се тоа ..

  Но,Мана како Мана барем јас си ја знам за продавниче кое секогаш си има некој граница со цените да речеме максимум 1500 а облеката преубава. Така си почна,така привлече клиенти. Ама тоа со фустанот што го видов,немам коментар и искрено прво помислив дека е некоја грешка :D
  Видов и доста негативни коментари и на фб за истото фустанче што значи не го мислам само јас ова.. :?:

  Ова во врска со Певекс не го знаев баш ќе поминам во брзо време мислам дека ќе вреди :)
   
  На Trnche, AnaKarenina и anabel-a им се допаѓа ова.
 11. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Е да, треба да се оди одма кога ги објавуваат на фб, затоа што после нема.. Ама јас баш еднаш им пишав во порака да прашам за една сукњичка и ми вратија дека иако ги нема некои работи сепак да прашаме кај продавачките, ако ги има во друга продавница може да ни ги донесат следниот ден :)
   
 12. Bianka

  Bianka Активен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  18
  Уште кога се отворија на почетокот и никој не беше слушнал, купував од таму, посебно летно време, еден куп маички имам земено, фармерки, мантилче, блузички, ташна...последно отидов во таа новата кај Кузман и не видов ништо убаво, веќе не ми се интересни, не дека нема пак да наминам ама порано секој втор ден си ги оставав парите таму :D
   
 13. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Имааат донесено нова роба, јас баш денеска бев, си купив едно џемперче многу е убавко има етикета Pull&Bear а јас го земав за 380 денари... :)
   
 14. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  32.503
  Пол:
  Женски
  Девојки може смешно ке е прашањево ако треба нека биде и избришано но мене итно ми треба одогвор.
  Дали некоја од вас може да ми каже со што автобус можам да стигнам до Мана на Првомајска од рекорд.
  Никогаш не се возам со автобуси и поим немам бројки како идат.
  Фала однапред.
   
 15. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.406
  Допаѓања:
  49.961
  ^ Немаш бус од рекорд за натака. Од кај железничка тргнуваат, 41, 70, 31...:)
   
 16. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  3.998
  а може некој да каже каде поточно се наогаат продавниците....искрено јас имам само слушнато за оваа продавница но никогаш не сум знаела каде поточно се наогаат
   
 17. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  32.503
  Пол:
  Женски
  ^ Има во Центар на раскрсница кај ЈБТ,во Ново Лисиче до Рамсторот и во К.Вода ( не знам точно каде) и на Првомајска.
   
  На kolovoz и BeLLaDona23 им се допаѓа ова.
 18. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Е сеа уште да ми кажеш отприлика каде на првомајска (немам фб и не можам да видам :) ) и дали работи во сабота, ке те частам :D
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  32.503
  Пол:
  Женски
  Денеска не работат бидејки е празник,иначе работат и во сабота.
  Иначе и јас не знам каде на Првомајска точно, во понеделник ке идам прв пат бидејки таму ми тргнале едно фустанче што сакам да го купам и затоа се распрашувам како се стига до таму. :)
   
  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.370
  Допаѓања:
  32.897
  Пол:
  Женски
  Ее Мана :D летово имам купено од таму фустанче и комбинезонче :) ги земав за ефтини пари од тоа на Првомајска , таму и најголем избор има, она во Лисиче ми е некако слабо снабдено, а во ново отвореново не сум била, се немам време |( Само се разочарав од тоа што и на двете ( фустанот и комбинезонот) пишува Made in China :swear: а они велат робата е турска :swear: баш и на фб летово имаа пишано како немаат они кинеска роба бла бла, лажги со опашки :!: А, да и ме нервира тоа што не даваат фискални , како може сите да даваат само они не :fubar: