babylove овошни кашички

Manifest (2018)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 25 септември 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  p15516912_b_v8_ab.jpg

  Manifest

  Интересна нова серија, многу ми се засвиѓа. Потсеќа на серијата The Crossing.
  Жанр: Драма

  Кога Montego Air Flight 828 слета безбедно по турбулентен, но рутински лет, екипажот и патниците беа ослободени. Но, во периодот од тие неколку часа, светот имал веќе пет години - и по жалост за нивната загуба, нивните пријатели, семејства и колеги се откажале од надеж и се преселиле. Сега, соочени со невозможното, сите добиваат втора шанса. Но, како што нивните нови реалности стануваат јасни, се отвора подлабока мистерија, а некои од вратените патници наскоро сфаќаат дека можат да бидат наменети за нешто поголемо отколку што некогаш мислиле дека е можно.