1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Melbourne

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од SilverGirl, 3 март 2012.

 1. SilverGirl

  SilverGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  7
  Ме интересира каков град е Мелбурн, доколку сте биле споделете ги вашите искуства. А тие што не биле, можат да кажат зошто би сакале да го посетат Мелбурн. :$
   
 2. crankyy

  crankyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  Не сум била, но сакам да го посетам бидејќи имам таму пријатели.
   
 3. Palchica

  Palchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  89
  Јас сум била во Мелбурн. Многу е убав, но времето е хаос. Значи таму имаш буквално 4 годишни времиња во еден ден. Те дува, те пече сонце, па ќе заврне, катастрофа ако реагираш на промени :) Мене од Австралија ми е омилена Канбера. Преубав град, мирен, чист, се е под дрвја, зеленило, феноменално.
   
 4. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.298
  Допаѓања:
  9.433
  Знали неостварена желба ми е да го посетам Мелбурн.
  Не знам оти ама заљубена сум во овој град иако го немам посетено.
  Тоа што најмногу ми се допаѓа е невобичаената клима,која претежно е влажна,а јас такво време обожавам.
  Се надевам во скора иднина дека ќе го посетам овој прекрасен милионски град. :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ubavica25

  ubavica25 Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Еве јас дојдов пред 3 дена Мелбурн,не ми се допаѓа баш,премногу мирно место,навечер по улици жив човек нема..куќичките се преубави..луѓето премногу работат,немало со кого да излезиш на кафе пример..и се е далекууу