1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Melbourne

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од SilverGirl, 3 март 2012.

  1. SilverGirl

    SilverGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    7
    Ме интересира каков град е Мелбурн, доколку сте биле споделете ги вашите искуства. А тие што не биле, можат да кажат зошто би сакале да го посетат Мелбурн. :$
     
  2. crankyy

    crankyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    6
    Не сум била, но сакам да го посетам бидејќи имам таму пријатели.
     
  3. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    Јас сум била во Мелбурн. Многу е убав, но времето е хаос. Значи таму имаш буквално 4 годишни времиња во еден ден. Те дува, те пече сонце, па ќе заврне, катастрофа ако реагираш на промени :) Мене од Австралија ми е омилена Канбера. Преубав град, мирен, чист, се е под дрвја, зеленило, феноменално.
     
  4. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Знали неостварена желба ми е да го посетам Мелбурн.
    Не знам оти ама заљубена сум во овој град иако го немам посетено.
    Тоа што најмногу ми се допаѓа е невобичаената клима,која претежно е влажна,а јас такво време обожавам.
    Се надевам во скора иднина дека ќе го посетам овој прекрасен милионски град. :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ubavica25

    ubavica25 Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Еве јас дојдов пред 3 дена Мелбурн,не ми се допаѓа баш,премногу мирно место,навечер по улици жив човек нема..куќичките се преубави..луѓето премногу работат,немало со кого да излезиш на кафе пример..и се е далекууу