1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mi treba mislenje i mnogu mie bitno..

Дискусија во 'Канта' започната од meron, 15 август 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. meron

    meron Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Epa vaka prvata situacija e vakva imam dechko i odime vekje 11 meseci prvite 6 meseci se beshe kako sho treba znachi galenje mazenje pazenje.Ima edna losha kraktersitika nashava vrska a toa e shto nie sme zavisni od dopishuvanje na fb.Zatoa i postojano se javuva i prichina za kavga plus.Tolku mnogu go sakam shto mislam deka ako go izgubam nema da bide toa toa znam deka zvuchi apsurdno no imam 17 godini i sakam da izgradam nekoja pocvrsta vrska i da ja nadograduvam samo.Problemot e ovoj,eden den on se dopishuva so mene i mi vika bebe moe mache moe ti si mi se te sakam poishe od se a drugiot den ochi si vadime,negovite drugari nemaat zhenski vi naglasuvam posho mislam deka i ova nekako vlijae.Pred 4 meseci raskinavme radi toa sho on zboreshe so zhenski,no se smirivme, najcghudnoto e toa sho on samo im prakja sliki od svojot penis i bara oni sliki da mu prakjaat so niedna ne pishuva onaka kako da saka da se zapoznae ili znaete kako sho pochnuva sekoja vrska,prvo si mislev deka me odsakal i zatoa pishuva so niv bara druga devojka ama on ako bara druga devojka sigurno nema da im prakja sliki od svojot penis tuku kje bide ljubezen so niv kje se zaopznava kje im reche da se vidat i se ostanato.Sekoj den mi dokazhuva kolku me saka duri i ladno koa mise ponasha (odredenui eriodi nikogash ne se desilo da ne mi pokazhe kolku me saka i koa kje izlezeme super mise ponasha sekoj vtor den se gledame i po celi denovi sme zaedno se shalime se smeeme se gushkame na sekoja sekunda te sakam mi vika nesaka da me pushti da si odam.Mnogu e komplicirano zatoa mi treba vashe mislenje da mi ja objasnite situacijava i kako ja da se ponasham i dali me saka mene ili nesho drugo e vo prashanje..
     
  2. pepeturka123

    pepeturka123 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Хаха сериозно е ова ? Сакаш да изградиш сериозна, цврста врска со ваков човек ? Девојче, дај преиспитај се, делуваш ко 12 годишна (а ништо чудно и толкава да си, а можеби и трол), он да би бил задоволен со тебе не би им пишувал на други девојки а камо ли такви работи да им праќа
     
    На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
  3. meron

    meron Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    prashav za sovet a ne za napaganje odma ochigledno na sajtov nemozhe chovek da prasha za sovet odma ismejuvanje ili napaganje,prashav ednostavno za sovet moeshe dami kaesh so takov chovek ne se gradi vrska ane odma sum ti deluvala vaka sum ti deluvala taka,sepak fala se namachi :)
     
  4. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Слики од својот пенис на девојки:punch:Психијатар му треба на него и на девојките што имаат таков човек за пријател на фб.Воопшто не е комплицирано не те сака тебе.
    Само си кажувам мислење.
     
    На cresa-jagoda и Nausicaa им се допаѓа ова.
  5. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Бегај од него.
    Едуцирај се и ќе сфатиш.
    Доволно идеш со него.
    Немој лошото искуство да ти биде учител.
    Скрати го срањето и уживај.
     
  6. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Има 5000 ваки теми, зошто си отворала нова? Плус латиница боде очи, ни запирки, ни точки, ни пак разбирливно е напишано.
    Подруди се убаво напиши па може некој ќе ти помогне.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Еве јас ќе ти кажам- со таков човек не се гради врска! Односно, не знам како воопшто можеш да бидеш во врска со манијак кој наоколу праќа слики од својот пенис...
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Океј, океј...не мора ни они на секое да отвараат нови теми, ама не мора па и ние ко навиени тоа да го повторуваме. Си има кој да спои/префрли, многу народ не знае како функционира еден форум од првпат.

    Е сеа, не си ептен мала, али па не си ни голема. Разбирливо е што ова ти е проблем.
    Ви врие крвта, не знаете што сакате...озбилна врска па најмалку, али се провлекуваат неколку прашања.
    1. Дали го сакаш и дали можеш да пројдеш преку таквите слики?
    2. Колку години има типчето?
    3. Што ако продолжи да го прави тоа? (има батици и на 40 што си го сликаат пендракот за малолетнички)
    4. Бар од убав агол ли се фатени сликите т.е. дали се flattering за неговото туле?
    Ако се никакви, веројатно тоа е причината поради која останува само на слики со цурите.
     
    На Lady Phoenix, cresa-jagoda, Bender Rodriguez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. marijaaxl

    marijaaxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    741
    и што ако отвори нова тема мислиш ситуацијава е нешто мнооогу алармантна, има теми Љубовни проблеми, врски и слично.

    1. Незнам како може да си уште со него.
    2. Ако му беше ти доволна немаше да праќа такви слики на други девојkи.
    3. Човекот е изгледа со ментално нарушено здравје што од нигде никаде праќа такви слики.
    4. Јас ќе ти кажам за мислење еве, оди што подалеку од него, ќе ме послушаш?
    5. Не делуваш за 17 години според пишувањето и според „врската“ што ја имате, која е таа врска преку пишување на фб, излезете бе луѓе шетајте, шо знајте правете а не на фб ќе се сакаме.
    6. И последно, а најмалку битно :
    [​IMG]
     
    На cresa-jagoda и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.