1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Must have from DM

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од sara_gym, 17 септември 2015.

 1. sara_gym

  sara_gym Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Koj proizvod od DM spored vas e must have?
   
  На dm drogerie markt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.199
  Допаѓања:
  86.326
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Пената за миење лице :) наменета за мрсно лице
   
  На blackwave, sugarlips, Сињорина и 11 други им се допаѓа ова.
 3. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Pisuva za normalna i kombinirana koza :D Inaku se soglasuvam. Najmnogu mi se dopagja toa sto go osvezuva liceto, go zatega a i preubavo mirisa. Mene i sminka mi vadi.
   
  На LaBella и koritsaki им се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.108
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  Мелемот со невен - универзалка! :)
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία, melani4, angel25 и 18 други им се допаѓа ова.
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.914
  Путерот за коса од Алверде со авокадо :)
  [​IMG]
   
  На kala21, Biodevojka, angelche16 и 7 други им се допаѓа ова.
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.786
  Допаѓања:
  55.419
  Пол:
  Женски
  But why is the title in English? :D
   
  На piglet1, Quuen, blackwave и 36 други им се допаѓа ова.
 7. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  33.333
  Пол:
  Женски
  Моливите за усни на Essens и Aura

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На sugarlips, EMoonlight, papillonP и 10 други им се допаѓа ова.
 8. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  2.175
  Масло за коса Balea Profesional repair - со негувателно масло од арган 100 мл.
  [​IMG]
   
  На Pinnkyy, SuperGirl24, blackwave и 12 други им се допаѓа ова.
 9. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  По 3-4 пати дневно ќе се туширате поради мирисот на гелов. Ќе се заљубите ^_^
  бал.PNG
   
  На EMoonlight, ivancekitty, angelche16 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.784
  Допаѓања:
  12.627
  Пол:
  Женски
  Ептен ми боди очи и не ми се свиѓа... демек Сара наша се покажа дека знае англиски :clap:
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  8.331
  Хммм па имам купено и испробано доста работи, дел од нив ми одговараат поради цената, дел поради квалитетот, но од оние што дефинитивно не знам како би ги заменила доколку не би ги купила од таму се:

  1. На прво место Balea Fuss Puder

  Пудра за стапала со прекрасен мирис. Одлично ме служи со години, не знам колку пакетчиња имам потрошено. На сите што сум им ја препорачала редовно ја користат од кога ја пробале. Никогаш не ми се замирисала кондура/патика колку и да сум пешачела. Сите други што претходно сум ги испробала имале некој мирис на евтин освежувач за кола или на инсектицид. Ова го пробав со скептицизам, а испадна да не можам без него. Инаку има и други производи од оваа линија што се супер, но останувам најверна на пудрава.

  [​IMG]
  2. Сензитив рол-он од Алверде со екстракт од ориз и алое вера

  Знам дека не може на секој да му се погоди, дел се воодушевени, на дел не им прија, но за мене не постои посовршен рол-он од овој. Природен е, нема штетни состојки, не ми остава траги по алишта, неутрално мириса, ме штити цел ден, едно пакување трае со месеци, а има цена од цели 145 денари. Имам пробано и друг мирис од нане и бергамот ама не бев баш најзадоволна, но конкретно овој се надевам дека ќе биде произведуван вечно.

  [​IMG]
  3. Чајни бисквити Koestlin
  На овој производ сигурно има многу други слични, но јас вчера го приметив прв пат и го купив. Ептен ми се допаднаа и редовно ќе ги набавувам. Не се преблаги што мене ми одговара. Крцкави но не и тврди. Ароматични и вкусни. Моментално овошните се на попуст, инаку имаат цена од околу 45 денари. Внатре плочките се спакувани во 4 засебни најлончиња и во секое има по 4 што е сосема доволно за со едно кафе/чај, или грицка на брзинка кога се нема време за нешто повеќе.
  [​IMG]
   
  Последна измена: 19 септември 2015
  На crazylady, ivancekitty, Taccka и 10 други им се допаѓа ова.
 12. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  Kolku e cenata?
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.199
  Допаѓања:
  86.326
  Пол:
  Женски

  околу 180 ден :)
   
  На girl-miri, crazylady и simoncelicius им се допаѓа ова.
 14. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  3.361
  [​IMG]
   
  На ivancekitty и joy1 им се допаѓа ова.
 15. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  21.988
  Пол:
  Женски
  Девојќи ако знае некоја да ми каже каде можам да најдам производи на балеа во штип?
  Ви благодарам однапред:)
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.212
  Допаѓања:
  41.630
  Пол:
  Женски
  Само во Дм, ако имаат отворено дуќан...
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Одлична тема :)
   
  На sara_gym му/ѝ се допаѓа ова.
 18. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Драга наша, производите од Baleа се достапни единствено ва нашите маркети. Во моментов продажни локации иамме во Скопје, Тетово и Велес.
  Се надеваме дека наскоро ќе отвориме и во Штип :inlove:
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. markovamama

  markovamama Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2015
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  која е цената на пудрава?

  [​IMG]
   
 20. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Драга наша, Balea Fuss пудрата чини 125 денари.