1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Newyorker

Дискусија во 'Мода и стил' започната од carver91, 23 ноември 2017.

  1. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    200
    Пол:
    Женски
    Навистина ми се допаѓа овој бренд- одлични цени, младешка облека достапна за секого.

    Дали вие често ги купувате дами?
     
    На Osamena devojka и elimkd им се допаѓа ова.
  2. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Кога одам во Сити Мол да се подновам стално по нешто купувам во Newyorker, арно ама цените се доста повисоки кај нас во споредба со странство
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Најновата Black Squad колекција е everything. Си нарачав за роденден капче и бомбер. :lol:
    Имам две јакни од таму кои се покажаа солидни. Имаат интересни парчиња, но освен аксесоарите, мислам дека не се двојат со ништо посебно од останативе брендови.
     
  4. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    за мој вкус се супер,иако не купувам често нема во мојот град ама кога одам во ск обавезно го посетувам :D
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Искрено не. Се надевам во странство дека има поубави парчиња облека.
    Кога и да влезам секогаш исто. Ако е зима намалени летните, останати парчиња кои никој нема да ги купи.
    Блузите со апликации се ептен тинејџерски.
    Не си имам купено ништо, ниту пак ми се допаднало нешто.
    Долната облека изгледа супер, но премногу синтетски делува на допир.
    Пообичните блузи се тие, може и од друга продавница да се купат.
    Не дека е лоша продавницата, едноставно не е во мој стил.
    Да бев помала можеби повеќе ќе ми одговараше. :)
     
  6. Kohlensäure

    Kohlensäure Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    4.661
    Пол:
    Женски
    Има доста убави работи, посебно купувам од оние едноставни маички со кратки ракави и секако убавите спортски дуксери и блузи за буквално секој ден. Последно си купив убав дебел џемпер за 669 денари и три блузички од оние едноставните,едната со суптилна чипка ,другата со гол грб и третата со деколте но тоа е изведено со вкрстени врфки.
     
  7. Lunaria

    Lunaria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    1.087
    Пол:
    Женски
    Њујоркер ми се ептен „успат“ што се вика, и редовно одам во тој што е во Веро Центар. Се сложувам со коментарите од погоре дека цените знаат да бидат високи за квалитетот кој го нудат, ама имаат неколку работи кои не би ги менувала од друго место.

    На пример, маичките на кратки ракави што им беа по 199 денари, таков материјал и квалитет за таа цена не наоѓам никаде, навикната сум на памукот и ги имам во разни бои.
    Хеланките, оние подебелите што им се по 1300 им заменуваат фармерки, комотно. Преубаво стојат, а знаат да ги намалат и до 1000 на попуст, вредат за парите.
    Спортските градници им се супер заедно со хеланките, ги изнаносив.
    Дебели џемпери имаат убави донесено, секако дека ќе се чекаат и тие на попусти... :D
    Во принцип посекојдневна кежуал облека држат, нешто wow нема ама квалитетни се од тоа што јас сум земала до сега и се покажале.
     
    На elimkd и joy1 им се допаѓа ова.
  8. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    Колку пари се тие блузички и дали има такви сеуште?
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас си купувам градници, многу ми се погодија и квалитетни се.
    Ниту една не ми се извадила жицата. Лани си купив еден пред Нова година и уште го носам,пред неколку години во Белград си купив исто и тој уште го имам.
    Поубави се дури од сара фенш и нбб градниците.
    И сега пред Нова година ќе си купам уште еден.
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kohlensäure

    Kohlensäure Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    4.661
    Пол:
    Женски
    Искрено не сум била веќе две седмици ... Мора да провериш имаше буквално секакви модели и таа со чипка беше 850ден. а другите беа 669ден. мислам.
     
  11. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Њујоркер во Македонија е заостаната мода, ете веќе 2 пати се враќам од Германија и ги гледам истите работи кој ги имаше во Германија пред 3 4 месеци, или лани ова време. Не знам, не ми се допаѓа, во Германија често влегувам но тука во Скопје, не, мислам дека веќе сум го видела и демоде ми е. А за цените, поткраднуваат по 50 денари, ако во Германија е една јакна 20 евра, што тука е тоа 1,200 тука ќе биде 1,250. Не разбирам..
     
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.457
    Пол:
    Женски
    чудно затоа што јас истите работи што сум ги гледала на официјалната страна за дадена сезона одма сум ги наоѓала и кај нас во дуќан
     
    На Oxymoron, ванилала и Ketchup им се допаѓа ова.
  13. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Delumno nekoj raboti, ne site.
     
  14. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Јас летово си купив кроп топ блузички од таму по 199 баш се убави а метријалот не беше некој таков евтин.А често да купувам од таму немам навика ,секогаш разгледувам па ако видам нешто што ми се свиѓа земам ама обично не ми се даваат многу пари минатиот пат купив кожни хеланки од 600 денари и после првото носење ми се излупи кожата на хеланките од некој делови ,не очекував за 600 да бидат нешто којзнае колку квалитетни ама буквално после првото носење дури мислам пазарски да земев ќе беа поквалитетни.
     
  15. blueberry23

    blueberry23 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2018
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Прслуци најчесто од таму купувам. Маиците ми се обично со апликации што не ми се допаѓаат.
     
  16. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Робата во Њујоркер кај нас е лоша. Не ми се допаѓа.
    Додека кога бев во Италија сосема друга облека имаше за разлика од кај нас и Бугарија.
     
  17. truffles

    truffles Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2017
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    481
    Пол:
    Женски
    Дали сте приметиле дека некои фармерки кои сме ги купиле од њујоркер мирисаат чудно, без оглед дека се испрани и чисти веднаш после едно носење мирисаат карактеристично?
    Зошто?
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Бидејки тие мали брендови што ги мамат секогаш лучето да купуваат ги мамат исто и тие што донираат облека со цел таа облека да стаса кај деца што немаат пари а уствари се продава не секој можен начин ја иам забележано посебно во Њујоркер и Теранова дека има како перени алишта малку собрани.
     
  19. Imagina

    Imagina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека е до видот и квалитетот на самите материјали во комбинација со текстилните бои. Имам забележано и од други брендови, како Зара, дека мирисаат фармерките и тоа многу непријатно. Можеби сите брендови од Индитекс се со сличен квалитет на материјали и технологија на бојадисување.
     
  20. azbuka12

    azbuka12 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Како може да се нарача online od Newyorker