1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nomad Summer Jobs

Дискусија во 'Барање работа' започната од mixaelka12, 25 април 2018.

 1. mixaelka12

  mixaelka12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  16
  здраво сакам да прашам дали некој е запознает со оваа страна ми ја прати еден мој другар прати cv
  и му вратиле за работа во бугарија за да мие садови, но нема ни агенција ни ништо но му се јавиле од хотелов од бугарија па некако нелогично ми е дека све ти е платено и пат и смештај но нема каде договор да потпишет поздрав
   
 2. golemiotmalisan

  golemiotmalisan Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  38
  И мене ме интересира во врска со оваа агенција лажна е или ?
   
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.426
  Допаѓања:
  170.549
  Пол:
  Женски
  Номад се страшни гадурии..
  Дечкото е од тука, од Берово.. Марин мислам беше..

  Одиш во Бугарија на летна работа, они како демек ти средуваат за раб.виза ама кога ќе отидеш само ќе ти земе пари за провизија и санитарна книшка и после го нема никаков..

  Кога ќе прашаш за визата, они ти ја средиле демек дозволата, ни некаква хартија добиваш ни ништо..

  Комшивка од тука едвај се откачи од нив да ее врати дома..Морала да одработи 30дена отказен рок.. за договор на 3 месеци
  Од хотелот и од платата и скратија..

  Видов сега имаат за Хепи огласи, јас би бегала подалеку..
  Тие пари што ги ветуваат се далеку од реалноста..
   
  На golemiotmalisan, Milobebence, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. fast_and_curious

  fast_and_curious Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2021
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Машки
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.426
  Допаѓања:
  170.549
  Пол:
  Женски
 6. fast_and_curious

  fast_and_curious Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2021
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Машки
  @Dust
  Според видеата кои ги снимил Игор Дамјанов, ми изгледаше на нешто реално. Сепак многу луѓе кажуваат само позитивни искуства за работата во Бугарија. А и дечкото ми изгледаше многу фино.