1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nouvelle Vague

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Magnolija, 12 август 2011.

 1. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.634
  Nouvelle Vague е француска група. Името, всушност е игра на зборови, што на француски значи "нов бран".
  Преработуваат песни и според мене, некои преработки се многу подобри од оригиналите.
  Имам многу омилени песни од нив, ама ќе одвојам само неколку :)

  http://www.youtube.com/watch?v=4op1esLn4mc

  http://www.youtube.com/watch?v=6CLN-2hwvBg

  http://www.youtube.com/watch?v=nz6MRCwj ... re=related
   
 2. Andzelika

  Andzelika Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  174
  На LuisRoyo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LuisRoyo

  LuisRoyo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  12
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.551
  Многу се енергични на сцена, многу пријатни, абре французи, го имаат она je ne sais quoi во себе.
  Девојките во бендот се приказна сама за себе, и мртовец ќе го натераат да го крене задникот да се размрда.
  Многу пријатно се изненадив кога ги слушнав во Колосеум, и картата беше релативно евтина, иако поголем дел изјавија дека мини-концертот им бил сосем ист како и пред некоја година.
  Не знам јас тоа, ги видов за прв пат и ми беа супер.
  Некои преработки навистина се подобри од оригиналите.

  :)

  http://www.youtube.com/watch?v=BIpLjZqFOHQ
  http://www.youtube.com/watch?v=cWG9lyDfhY0
  http://www.youtube.com/watch?v=nLEjKUR0xZ4
   
  На Gunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
 6. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  6.257
 7. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
 8. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.571
  Мене ми се одвратни, некои одлични песни ги имаат целосно уназадено со својата изведба. За добро на уметноста, е секој нејзин беден имитатор воопшто - да не постои...
   
 9. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Мене ми се ептен добри. :inlove:
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.476
  Многу се добри!
  Некако случајно ги дознав кога ја барав Ca plane pour moi наидов на нив.
  Каков бенд, каква енергија!
  Штета што не бев можност да идам во Колосеум, а убаво едно девојче си направи. Не дојде на глупавата дводневна екскурзија, наместо тоа си отиде во Колосеум.
   
 11. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Имаат некои навистина добри преработки! Многу ми се допаѓаат :)
   
 12. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Многу ми се свиѓа групава,баш вчера си купив карта за на Таксират. Имаат ептен добри преработки и дефинитивно ми стана една од најомилените групи :)
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.551
  И јас планирам да си купам карти за Нувел Ваг.
  Бев и лани, на истото место на злосторството - Колосеум, и си поминав прекрасно, невидено убава енергија и супер песнички.
  Ги сакам, одам дефинитивно.
  :)
   
 14. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  424
  Дефинитивно се предобри, и нивната музика ми е премногу инспиративна.Некако ме опуштаат кога ги слушам.Само нека продолжат така... :)

  http://www.youtube.com/watch?v=KitcvxK9bzU
   
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Само што сакав тука да ја постирам песната Dance with me.
  Прекрасна песна, омилена ми е.
  Има и други песни кои многу ми се допаѓаат но таа ми е омилена.
  Толку ме смирува и ме прави позитивна ! :f:
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.