1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nutela House - Домот на Нутела

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SexyLady, 25 јуни 2012.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  NU House се наоѓа на булеварот Климент Охридски, веднаш до книжарницата на Матица. Тоа е убаво уредено местенце во кое се јаде - Нутела. Палачинки, колачиња, вафли, кифли, ролати, тостови... сето тоа полнето со кремот на Нутела.
  Јас не сум била ама во план ми е да појдам после диетата. :$
  Дали вие сте биле и како ви се допаѓа?

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Ја видов темава тазе и морам да прокоментирам. Значи јас бев таму пред месец дена, баш беше отворено скоро. Полни се ентузијазам отидовме и се разочаравме. Прва работа сите работи се минијатурни а цените не баш.

  Другар ми јадеше едни мафини со нутела. Немаше нитела како фил, ни во тестото имаше еден тенок слој одозгора премачкано и тоа е тоа. Јас земав амерички палачинки кои не можат ни вода да им носат на оние од О ла ла. Таму бре пливаат во Нутела палачинките, тука кај се помали имаше по трошка нутела само ставено и толку. Поскапи плус. И за крај другарка ми зема нутела торта. Тората имаше вкус на тиква акко ми верувате. Цела чоколадна, фина, мека, скапичка и со вкус на тиква.

  Еднаш и никогаш повеќе тука. Да знаете колку се израдував кога слушнав што отвориле ама кога пробав, катастрофа. Затоа О ла ла му е мајката.
   
 3. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.460
  Па не сум била, затоа што еве сега прв пат слушам за местово.
  Ама ќе појдам да видам и да пробам, чисто од радозналост.
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Не сум обожавател на nutela.Најубав еурокрем ми е Mister Choc. :)
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 5. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  и јас сакам кремчиња да си јадам,но мое мислење е дека некои премногу се оптоваруваат со нутела,нутела па нутела,како да е единствен крем на светот :|
  без навреди ќе ве молам,хаха :rofl:
  голем поздрав и многу бакнежи до сите :* :* :* :*
   
  На Sephora и Alesii им се допаѓа ова.
 6. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  282
  Пол:
  Женски
  оф топик ама кај е о ла ла :$
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chelsea

  Chelsea Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  29
  Сите се "пренапнаа" со оваа нутелава. Де, што е толку посебно, не знам. Мене воопшто не ми се допаѓа. :tmi:
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски

  http://www.olala.mk/ Еве им ја страната, можеш да си разгледаш :)

  Инаку што се однесува на темата, сеуште немам отидено во Nutela House, ама после критикиве што ги прочитав се предомислувам. Се додека сум задоволна од палачинките во О ла ла, не ја менувам со ништо друго.
   
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.276
  Допаѓања:
  5.788
  Баш пред некое време ја заприметив кога бев на поминување и си реков еј, Нутела, што ли ќе е ова :^) ,ама некако пусто ми беше внатре, празничко а и на брзање бев и не влегов. А искрено, по критикиве што ги прочитав, ќе тркнам и јас до О ла ла да видам што има, ама според менито што го видов ми се допаѓа се, а и цените се пристојни. Инаку и јас незнам сите што толку гледаат во таа Нутела. Убава е, не викам не, ама за разлика од Нутела, мене поубави кремови ми се Лино лада и Финети.
   
  На Trendafilka, Monna.Monna и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
 10. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Незнам зашто ама јас и не обожавам Nutella...Си ги јадам сите кремчиња и најубав ми е Луна...така да нешо спешл не ми е баш нутелката
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Не знам зашто толку ја хејтате али мене ми е баш ок. Сега цената е 100ден за палачинка со дупло крем али постојано има гужва. Ми се пријаде...
   
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.309
  Допаѓања:
  123.913
  Аууу, од таму поминувам секој ден, а да не го видам дуќанов, цццц.... Каков страшен пропуст :D

  До душа не очекувам премногу, јас и од о ла ла се разочарав, така да може подобро да не идам тука, а?И што е најважно нутелата ја сакам во најчиста можна форма, само нутела и лажица, и ладно млеко :D
  Среќа што немам дома, иначе сега како би и влегла...

  Сепак ќе отидам чисто да пробам, нема да издржи јуначко срце :D
   
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.549
  Битно надвор на менито немаат цени, зошто нема ни да влезеш да видиш што има. :D

  Премногу е мало, како ќенефче, јас сакам да јадам во просторни места каде што нема да ме притискаат ѕидови. Плус не сум збесната по нутела, златен Агрокрем и домашни палачинки. :)
   
  На ViktorijaMari и Trendafilka им се допаѓа ова.
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Јас бев разочарана.
  Ништо посебно за таа цена.
  И палачинката што јас ја јадев, имаше една лажичка нутела, и плазмата за која доплатив, не ја ни осетив додека јадев, од што имаше малку ставено.
   
 15. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Баш се разочарав, посебно од мафините-тесто со еден тенок слој нутела |(
   
 16. Strawberry.Girl

  Strawberry.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Заљубена сум во Нутелата, ама после вашиве коментари почнав да се предомислувам во врска со тоа место. Македонска работа, шо сакаш? |( Кога бев во Италија пред неколку години видов вистински јадења со Нутела што се. Превкусно нешто :inlove:
   
 17. d.i.n.a

  d.i.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  20
  Јас кога отидов со другарка ми толку многу се разочарав, послугата им беше катастрофа. Им нарачавме вафли и рековме за носење да ни ги запакуваат е тогаш тек настапи шоуто ахахаха се изначудивме. Замислете во некое пластично кутивче ни ги ставија и двете потоа во ќесе сакаа да го стават тоа па им падна нутелата се размачка наоколу тотална катастрофа. Дефинитивно беше најлошата послуга што ја имам видено до сега и вафлите кога ги пробав бајати им беа само ги ставиј на тост и маку ги загреаа. Се на се КАТАСТРОФА !!! :@
   
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.045
  Допаѓања:
  4.977
  Пол:
  Женски
  И мене искрено не ми се свиѓаше. Како да беа со вода намачкани палачинките, а не со нутела. Јас и дечко ми ја исхејтавме, а мислевме дека е нешто УАУ. О ла ла for life! :inlove: :rofl:
   
 19. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  515
  Искрено местово воопшто не ме воодушеви.Пред се,претерано е мало и нема место 5 луѓе комотно да си седнат и да јадат.Цените им се малку напумпани,а производите ништо посебно.Имам јадено палачинки и нутелата требаше буквално со лупа да ја барам внатре.Втор пат не ни помислувам да одам и да јадам нешто таму...
   
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.083
  Пол:
  Женски

  Кај е О ла ла??? :) :?: