1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nutela House - Домот на Нутела

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од SexyLady, 25 јуни 2012.

  1. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    NU House се наоѓа на булеварот Климент Охридски, веднаш до книжарницата на Матица. Тоа е убаво уредено местенце во кое се јаде - Нутела. Палачинки, колачиња, вафли, кифли, ролати, тостови... сето тоа полнето со кремот на Нутела.
    Јас не сум била ама во план ми е да појдам после диетата. :$
    Дали вие сте биле и како ви се допаѓа?

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Ја видов темава тазе и морам да прокоментирам. Значи јас бев таму пред месец дена, баш беше отворено скоро. Полни се ентузијазам отидовме и се разочаравме. Прва работа сите работи се минијатурни а цените не баш.

    Другар ми јадеше едни мафини со нутела. Немаше нитела како фил, ни во тестото имаше еден тенок слој одозгора премачкано и тоа е тоа. Јас земав амерички палачинки кои не можат ни вода да им носат на оние од О ла ла. Таму бре пливаат во Нутела палачинките, тука кај се помали имаше по трошка нутела само ставено и толку. Поскапи плус. И за крај другарка ми зема нутела торта. Тората имаше вкус на тиква акко ми верувате. Цела чоколадна, фина, мека, скапичка и со вкус на тиква.

    Еднаш и никогаш повеќе тука. Да знаете колку се израдував кога слушнав што отвориле ама кога пробав, катастрофа. Затоа О ла ла му е мајката.
     
  3. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Па не сум била, затоа што еве сега прв пат слушам за местово.
    Ама ќе појдам да видам и да пробам, чисто од радозналост.
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Не сум обожавател на nutela.Најубав еурокрем ми е Mister Choc. :)
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  5. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    и јас сакам кремчиња да си јадам,но мое мислење е дека некои премногу се оптоваруваат со нутела,нутела па нутела,како да е единствен крем на светот :|
    без навреди ќе ве молам,хаха :rofl:
    голем поздрав и многу бакнежи до сите :* :* :* :*
     
    На Sephora и Alesii им се допаѓа ова.
  6. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    оф топик ама кај е о ла ла :$
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Chelsea

    Chelsea Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    29
    Сите се "пренапнаа" со оваа нутелава. Де, што е толку посебно, не знам. Мене воопшто не ми се допаѓа. :tmi:
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  8. maja0

    maja0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски

    http://www.olala.mk/ Еве им ја страната, можеш да си разгледаш :)

    Инаку што се однесува на темата, сеуште немам отидено во Nutela House, ама после критикиве што ги прочитав се предомислувам. Се додека сум задоволна од палачинките во О ла ла, не ја менувам со ништо друго.
     
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Баш пред некое време ја заприметив кога бев на поминување и си реков еј, Нутела, што ли ќе е ова :^) ,ама некако пусто ми беше внатре, празничко а и на брзање бев и не влегов. А искрено, по критикиве што ги прочитав, ќе тркнам и јас до О ла ла да видам што има, ама според менито што го видов ми се допаѓа се, а и цените се пристојни. Инаку и јас незнам сите што толку гледаат во таа Нутела. Убава е, не викам не, ама за разлика од Нутела, мене поубави кремови ми се Лино лада и Финети.
     
    На Trendafilka, Monna.Monna и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
  10. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Незнам зашто ама јас и не обожавам Nutella...Си ги јадам сите кремчиња и најубав ми е Луна...така да нешо спешл не ми е баш нутелката
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Allthatglitters21

    Allthatglitters21 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Не знам зашто толку ја хејтате али мене ми е баш ок. Сега цената е 100ден за палачинка со дупло крем али постојано има гужва. Ми се пријаде...
     
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    Аууу, од таму поминувам секој ден, а да не го видам дуќанов, цццц.... Каков страшен пропуст :D

    До душа не очекувам премногу, јас и од о ла ла се разочарав, така да може подобро да не идам тука, а?И што е најважно нутелата ја сакам во најчиста можна форма, само нутела и лажица, и ладно млеко :D
    Среќа што немам дома, иначе сега како би и влегла...

    Сепак ќе отидам чисто да пробам, нема да издржи јуначко срце :D
     
  13. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Битно надвор на менито немаат цени, зошто нема ни да влезеш да видиш што има. :D

    Премногу е мало, како ќенефче, јас сакам да јадам во просторни места каде што нема да ме притискаат ѕидови. Плус не сум збесната по нутела, златен Агрокрем и домашни палачинки. :)
     
    На ViktorijaMari и Trendafilka им се допаѓа ова.
  14. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас бев разочарана.
    Ништо посебно за таа цена.
    И палачинката што јас ја јадев, имаше една лажичка нутела, и плазмата за која доплатив, не ја ни осетив додека јадев, од што имаше малку ставено.
     
  15. Bellatrix

    Bellatrix Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    26
    Баш се разочарав, посебно од мафините-тесто со еден тенок слој нутела |(
     
  16. Strawberry.Girl

    Strawberry.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Заљубена сум во Нутелата, ама после вашиве коментари почнав да се предомислувам во врска со тоа место. Македонска работа, шо сакаш? |( Кога бев во Италија пред неколку години видов вистински јадења со Нутела што се. Превкусно нешто :inlove:
     
  17. d.i.n.a

    d.i.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    20
    Јас кога отидов со другарка ми толку многу се разочарав, послугата им беше катастрофа. Им нарачавме вафли и рековме за носење да ни ги запакуваат е тогаш тек настапи шоуто ахахаха се изначудивме. Замислете во некое пластично кутивче ни ги ставија и двете потоа во ќесе сакаа да го стават тоа па им падна нутелата се размачка наоколу тотална катастрофа. Дефинитивно беше најлошата послуга што ја имам видено до сега и вафлите кога ги пробав бајати им беа само ги ставиј на тост и маку ги загреаа. Се на се КАТАСТРОФА !!! :@
     
  18. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    И мене искрено не ми се свиѓаше. Како да беа со вода намачкани палачинките, а не со нутела. Јас и дечко ми ја исхејтавме, а мислевме дека е нешто УАУ. О ла ла for life! :inlove: :rofl:
     
  19. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Искрено местово воопшто не ме воодушеви.Пред се,претерано е мало и нема место 5 луѓе комотно да си седнат и да јадат.Цените им се малку напумпани,а производите ништо посебно.Имам јадено палачинки и нутелата требаше буквално со лупа да ја барам внатре.Втор пат не ни помислувам да одам и да јадам нешто таму...
     
  20. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски

    Кај е О ла ла??? :) :?: